موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/72778 :کد

0

نخستین محموله امدادی به داریا ارسال شد

  پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۸
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -نخستین محموله امدادی به داریا ارسال شد

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از ارسال نخستین محموله کمک‌های امدادی به شهر داریا در ریف دمشق، پایتخت سوریه از سال ۲۰۱۲ تاکنون خبر داده است.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از ارسال نخستین محموله کمک‌های امدادی به شهر داریا در ریف دمشق، پایتخت سوریه از سال 2012 تاکنون خبر داده است. 


پاول کرزیسیک، سخنگوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ روز پنجشنبه (23 اردیبهشت) اعلام کرد: «این نخستین محموله کمک‌های بشردوستانه است که از آغاز محاصره این شهر در حومه دمشق در نوامبر 2012 (آبان/آذر 1391) به آن ارسال می‌شود.»


به گزارش تحلیل ایران به نقل از پرس تی وی ؛ قرار است 5 کامیون که کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، سازمان ملل و جمعیت هلال احمر سوریه سازماندهی آنها را به عهده دارند، شیر خشک، اقلام پزشکی و نوشت‌افزار مورد نیاز دانش‌آموزان را به داریا که تحت کنترل گروه‌های معارض دمشق است ارسال کنند.


ماریانه گاسر، نماینده کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در سوریه در این باره گفت: «اقدام امروز در زمینه ارسال کمک‌های امدادی به داریا حاصل مذاکرات بسیار طولانی و دشواری بوده است که توانست مجوز امدادرسانی به منطقه‌ای که با یکی از طولانی‌ترین محاصره‌ها در درگیری‌های سوریه مواجه بوده است را کسب کند.»


وی افزود: «این یک پیشرفت محسوب می‌شود اما یقینا موفقیت به حساب نمی‌آید. ما باید به این مساله به عنوان فرصتی برای اعتمادسازی بنگریم. اما همزمان ... از همه طرف‌هایی که کنترل اوضاع را در دست دارند می‌خواهیم اجازه دهند کمک‌های بشردوستانه‌ای که به شدت به آنها نیاز است هر چه زودتر به این شهر ارسال شود.»


داریا پیش از آغاز ناآرامی‌ها در سوریه حدود 80 هزار نفر جمعیت داشت اما در حال حاضر ساکنان این شهر تقریبا 90 درصد کاهش یافته است که با کمبودها و سوء تغذیه شدید مواجهند.


سوریه از سال 2011 (1389)  صحنه ناآرامی‌های مرگبار است؛ براساس گزارش مرکز پژوهش‌های سیاسی سوریه که در تاریخ 22 بهمن 1394 منتشر شد، حدود 470 هزار نفر از مردم سوریه به صورت مستقیم و غیرمستقیم در جریان این ناآرامی‌ها کشته و بیش از1.9  میلیون نفر زخمی شده‌اند.


در جنگ پنج ساله سوریه میلیون‌ها نفر نیز در داخل و خارج از این کشور آواره شده‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :