موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/72821 :کد

0

وزیر جدید حج عربستان اعتقادی به حج متمرکز ندارد

  پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۷
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -وزیر جدید حج عربستان اعتقادی به حج متمرکز ندارد

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص محمد بنتن وزیر جدیدحج عربستان، گفت: وی همان کسی است که به دنبال حج خصوصی است و اعتقادی به حج متمرکز ندارد.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص محمد بنتن وزیر جدیدحج عربستان، گفت: وی همان کسی است که به دنبال حج خصوصی است و اعتقادی به حج متمرکز ندارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، سعید اوحدی ظهر پنج‌شنبه در دیدار با آیت الله العظمی مکارم شیرازی در

سخنانی اظهار داشت: بعد از سخنرانی شما که در هفته گذشته در زمینه لزوم حفظ کرامت و امنیت حجاج در موسم حج داشتید کشورهای پاکستان، مالی و الجزایز نیز موضع گیری‌های خوبی داشتند و آنان نیز بر این دو مسئله مهم تأکید کردند.

 

وی افزود: کشور مالی در سال گذشته ۴۰۰ نفر از حاجیان خود را در فاجعه منا از دست داد و کشورهای اسلامی در خصوص حج امسال نگرانی‌هایی دارند و مسئولان سعودی نیز پاسخگو نیستند.

 

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در هفته گذشته وزیر حج عربستان سعودی برکنار شد، در خصوص محمد بنتن وزیر جدید حج عربستان گفت: وی‌‌ همان کسی است که به دنبال حج خصوصی است و اعتقادی به حج متمرکز ندارد.

 

اوحدی افزود: این فرد در جمعی در خصوص کم بودن هزینه حج این چنین گفت که در ایران قیمت هتل ۱۵۰ دلار است در حالی که ایرانی‌ها در عربستان ۳۰ دلار هزینه اقامت پرداخت می‌کنند و او به دنبال افزایش قیمت حج است و این رویکرد را در ادامه کارش دنبال می‌کند.

 

وی عنوان کرد: خواسته ما از سعودی‌ها چیز زیادی نیست و ما از آنان خواسته‌ایم تا در زمینه تأمین امنیت و کرامت زائران ایرانی به ما اطمینان دهند که متأسفانه تاکنون اقدامی از سوی آن‌ها ندیده‌ایم.

 

رئیس سازمان حج و زیارت با تقدیر از آیت الله مکارم در برپایی کنگره مبارزه با جریان‌های تکفیری در قم بیان داشت: برگزاری چنین کنگره‌هایی در منطقه ما اهمیت دارد و این کنگره آثار وضعی مطلوبی تا کنون داشته است.

 

اوحدی گفت: مبارزه با جریان‌های تکفیری را نباید تنها در عرصه‌های سیاسی و مبارزات نظامی دنبال کرد بلکه برپایی کنگره‌هایی همانند همایش مبارزه با جریان‌های تکفیری که با حضور علمای اهل تسنن و شیعه برگزار می‌شود دارای اهمیت است.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :