موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/7283 :کد

0

کوبا حتی ذره ای برای جلب رضایت دشمنانش حرکت نخواهد کرد

  شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۴
تعداد بازدید : ۲۹۸   
 تحلیل ایران -کوبا حتی ذره ای برای جلب رضایت دشمنانش حرکت نخواهد کرد

مذاکره کننده ارشد کوبا با آمریکا تاکید کرد که امور داخلی هاوانا هرگز روی میز مذاکره نخواهد بود و کوبا حتی یک میلیمتر برای جلب رضایت دشمنان خود در آمریکا حرکت نخواهد کرد.

مذاکره کننده ارشد کوبا با آمریکا تاکید کرد که امور داخلی هاوانا هرگز روی میز مذاکره نخواهد بود و کوبا حتی یک میلیمتر برای جلب رضایت دشمنان خود در آمریکا حرکت نخواهد کرد.

به گزارش تحلیل ایران ، ژوزفینا ویدال مدیر امور آمریکای وزارت خارجه کوبا در مصاحبه اختصاصی با رویترز تصریح کرد که تصمیم گیری در خصوص امور داخلی کوبا قابل مذاکره نیست و در مذاکره با آمریکا، امور داخلی هاوانا روی میز مذاکره قرار نخواهد داشت.
وی در ادامه گفت: کوبا هرگز اقدامی انجام نخواهد داد، حتی یک میلیمتر حرکت نخواهد کرد.
جان کری وزیر خارجه آمریکا در مراسم اهتزاز پرچم آمریکا در سفارتخانه این کشور در هاوانا تصریح کرد: همه ما از سیاست جدید اوباما آگاهی داریم، ولی تحریم های آمریکا علیه کوبا همچنان باقی خواهد ماند و تنها اقدام کنگره می تواند این تحریم ها را لغو کند، گامی که ما قاطعانه از آن حمایت می کنیم.
اهتزاز پرچم آمریکا در سفارتخانه این کشور در کوبا نشانه دیگری از تلاش دو طرف برای عادی سازی روابط پس از گذشت 50 سال است.
جان کری افزود: روابط بین آمریکا و کوبا باید به سوی یک همکاری موثرتر پیش برود. زمان آن فرا رسیده است که ما (آمریکا و کوبا) در مسیری امیدوار کننده حرکت کنیم.
بنیاد عادی سازی روابط آمریکا و کوبا: تحریم‌های آمریکا 2 تا 3 سال دیگر لغو خواهد شد
النا فریر رئیس بنیاد عادی سازی روابط آمریکا و کوبا تاکید کرد که تحریم های اقتصادی آمریکا علیه کوبا طی 2 تا 3 سال آینده لغو خواهد شد.
فریر در مصاحبه با اسپاتنیک تصریح کرد که این مساله آسان نخواهد بود ولی من فکر نمی کنم تحریم های آمریکا علیه کوبا بعد از 2 تا 3 سال آینده ادامه یابد. آینده تحریم ها برای نخستین بار مورد شک و تردید واقع شده است.
آمریکا و کوبا اخیرا پس از 54 سال با افتتاح سفارتخانه، روابط سیاسی و دیپلماتیک خود را از سرگرفته اند. در دسامبر 2014 میلادی، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا تصمیم خود را برای از سرگیری روابط سیاسی با کوبا اعلام کرد.
16 ژانویه ، آمریکا بازنگری قوانین مربوط به تسهیل سیاست های تجاری و سفر با کوبا را آغاز کرده است. آمریکا از سال 1961 میلادی تحریم های زیادی را علیه دولت کوبا اعمال کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :