موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/72830 :کد

0

انیمیشن «فیلشاه» پروانه ساخت گرفت

  پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۹:۱۱
تعداد بازدید : ۳۱۲   
 تحلیل ایران -انیمیشن «فیلشاه» پروانه ساخت گرفت

در آخرین جلسه شورای پروانه ساخت فیلم سینمایی، پروانه ساخت انیمیشن سینمایی «فیلشاه» صادر شد.در آخرین جلسه شورای پروانه ساخت فیلم سینمایی، پروانه ساخت انیمیشن سینمایی «فیلشاه» صادر شد.


به گزارش تحلیل ایران، «فیلشاه» جدیدترین محصول گروه هنر پویا است که ساخت آن به تهیه كنندگی حامد جعفری رئیس هیأت مدیره این مجموعه، از اوایل دی ماه ۹۴ رسما کلید خورده و در حال حاضر به پایان مراحل پیش تولید رسیده است و به زودی وارد فاز تولید خواهد شد. امروز از پوستر اولیه این فیلم برای حضور در بازار کن ۲۰۱۶ رونمایی شد.


گروه «هنر پویا» سال گذشته با انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» توانست خانواده‌های بسیاری را به سینما بکشاند كه همین امر سبب شد تا «شاهزاده روم» با فروش ۵ میلیارد تومانی در سینماها و كسب عنوان سومین فیلم پرمخاطب سال، یكی از شگفتی سازهای سینما در سال ٩٤ باشد.


كارگردانی جدیدترین فیلم گروه هنرپویا نیز همچون اثر «شاهزاده روم» بر عهده هادی محمدیان است. اما سایر اعضای تیم تولید «فیلشاه» هنوز به طور كامل و رسمی معرفی نشده‌اند و كار تولید در سكوت خبری در حال انجام است. مهدی پاكدل، آریا عظیم‌نژاد، حسن ایوبی، حسین مهدوی و ناصر طهماسب از جمله هنرمندانی بودند كه در پروژه سینمایی قبلی «گروه هنرپویا» در تیم تولید حضور داشتند و از این میان به نظر می رسد، حداقل مهدی پاكدل به عنوان مدیر تولید به همكاری خود با گروه هنرپویا در پروژه «فیلشاه» ادامه خواهد داد.


در توضیح اولیه ای كه راجع به داستان «فیلشاه» توسط روابط عمومی این فیلم منتشر شده، آمده است: در جنگلی در آفریقا رئیس گله فیل ها صاحب فرزندی می ‌شود که همه انتظار دارند جانشین رئیس گله باشد، اما برخلاف تصور همه «شادفیل» بسیار دست و پا چلفتی است و هیکل گنده‌اش همیشه سبب تخریب و خرابکاری می شود... .


«هنر پویا» در تلاش است تا این انیمیشن را به جشنواره سی و پنجم ملی فیلم فجر برساند و در این صورت برای سال ۹۶ اکران آن را آغاز خواهد کرد. «فیلشاه» نیز همچون «شاهزاده روم» با تمرکز بر مخاطب کودک و نوجوان تولید می شود.


گروه هنرپویا اولین كنسرسیوم فرهنگی هنری است كه در در بخش خصوصی، توسط موسسات فرهنگی هنری هفت سنگ و سلوك افلاكیان با شعار «فرزندانتان را آسوده خاطر به سینما بیاورید» پایه گذاری شد و در اولین قدم انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» را با این شعار به بازار عرضه کرد.


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :