موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/72865 :کد

0

حاضر نیستم به هر قیمتی سرمربی استقلال شوم

  پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۳:۱۰
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -حاضر نیستم به هر قیمتی سرمربی استقلال شوم

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران گفت: حاضر نیستم به هر قیمتی همکارم در تیم استقلال زمین بخورد و من جای او را بگیریم.سرمربی تیم فوتبال نفت تهران گفت: حاضر نیستم به هر قیمتی همکارم در تیم استقلال زمین بخورد و من جای او را بگیریم.


به گزارش تحلیل ایران، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سایپا اظهار داشت: خوشحالم از اینکه لیگ را بدون مصدوم تمام می‌کنیم. این تنها افتخار مربیگری من است که هیچ مصدومی برای آخر فصل نگذاشته‌ایم. به بازیکنان قول دادم هرچه به پایان فصل نزدیک شویم، فصلی بهتر و سلامت‌تر داشته باشیم. من این مسئله را در تیم امید و نفت رعایت کردم و امیدوارم در بازی فردا نیز هیچ بازیکنی مصدوم نشود.


وی افزود: فردا با تیمی بازی داریم که جایگاهش در اینجای جدول نیست و هیچ تفاوتی با تیم ما ندارد. آنها طراحی شبیه تیم ما دارند و اگر در 2،3 مسابقه اشتباه نمی‌کردند، الان در کورس قهرمانی قرار داشتند. برای شهری که 14،15 میلیون جمعیت دارد، همچنین تیم‌های تهرانی با این کیفیت لازم است.


سرمربی تیم فوتبال نفت خاطرنشان کرد: سایپا از مربی برخوردار است که برای هیچکس ناشناخته نیست. سعید رجبی از بهترین بازیکنان تاریخ باشگاه سایپا بوده و با تمام احترامی که برای ابراهیم صادقی قائلم، او شناسنامه باشگاه سایپا است. رجبی تیمش را خیلی خوب می‌شناسد و خوشحالم از اینکه ما با تیمی بازی نداریم که به تازگی مربی‌اش را تغییر داده باشد، چرا که هر تیمی مربی خود را تغییر می‌دهد، در اولین بازی خود به پیروزی می‌رسد تا از بحران خارج شده باشد و در هفته گذشته این اتفاق برای حریف سایپا رخ داد. ما امیدواریم فردا استقلال اهواز بتواند تراکتورسازی را در تبریز متوقف کند و ذوب‌آهن نیز مقابل حریف خود به پیروزی نرسد تا بتوانیم فصل را با کسب سهمیه آسیایی تمام کنیم. در غیر این صورت هر نتیجه‌ای که در بازی ما با سایپا رخ دهد، باید بگویم که تیم نفت قهرمان کوچک لیگ است.


منصوریان ادامه داد: تیم ما از ابتدای فصل تحت فشار بود و در این شرایط شاید هر مربی دیگری بود، استعفا می‌داد اما من ماندم، چرا که گفتم مبارزه بهترین کار است. مثل ترسوها عمل نکرده و استعفا ندادم و کاری کردم تا درسی برای همه باشد. با احترامی که برای همه مربیان قائلم، اعتقاد دارم در این مواقع همیشه باید ماند و مبارزه کرد.


وی با اشاره به اتفاقاتی که در تمرین امروز تیمش رخ داده، تصریح کرد: امروز تنها کاری که توانستم با بازیکنان انجام دهم، این بود که 50 قاب عکس تهیه و آنها را امضا کردم و در اختیار بازیکنانم قرار گذاشتم و شاید این تنها کاری بود که می‌توانستم در آخرین تمرین تیم انجام دهم.


سرمربی تیم فوتبال نفت در واکنش به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه چقدر احتمال دارد او در بازی فینال جام حذفی روی نیمکت استقلال بنشیند، گفت: اجازه دهید به شکل دیگری به این سوال شما پاسخ دهم. من اگر جای پرویز مظلومی بودم، از مطرح شدن این سوال به شدت ناراحت می‌شدم. وقتی یک مربی که تیمش شانس قهرمانی در لیگ را دارد و به فینال جام حذفی راه پیدا کرده، نباید با او چنین رفتاری شود. من منکر علاقه‌ام به استقلال نمی‌شوم اما حاضر نیستم به هر قیمتی همکارم در این تیم زمین بخورد و من جای او را بگیریم، چرا که اعتقاد دارم اگر این فکر را داشته باشم، یک روز در همین کنفرانس مربی دیگری آرزوی زمین خوردن من را خواهد کرد تا جایم را بگیرد. اصول حرفه‌ای این مسئله را نمی‌پسندد که من یک صحبتی با پیشکسوتان انجام دهم. مظلومی هنوز در دو جام شانس قهرمانی دارد و نباید اینطور پرچم بالا گرفته و سمت هر فردی بروید. در فوتبال حرفه‌ای این کار پسندیده نیست. به عقیده من هر کسی که سرمربی پرسپولیس و استقلال می‌شود، لطف خدا شامل حالش شده است، از این جهت که او می‌تواند با کسب نتایج خوب دل میلیون‌ها نفر را شاد کند. یک ثروتمند حاضر است کل ثروت خود را خرج کند تا دل میلیون‌ها را شاد کند اما نمی‌تواند، پس این لطفی است که خدا به مربیان پرسپویس و استقلال داشته است. با تمام احترامی که برای پرویز مظلومی قائلم، برای او در دو بازی آینده تیمش آرزوی موفقیت دارم و حضورم در استقلال را به تقدیر و خواست خدا واگذار می‌کنم.


منصوریان تصریح کرد: من در نفت حسابی پخته شدم و قطعاً برای انتخاب تیم آینده‌ام با هر مدیری که روبه‌رو شوم، او به محض اینکه صحبتی درباره آینده کند، به خوبی خواهم فهمید که واقعیت را می‌گوید یا بلوف می‌زند. اتفاقاتی که امسال در نفت رخ داد، مرا حسابی آب دیده کرد.


وی درباره اینکه نفت با وجود اینکه پرسپولیس شانس قهرمانی داشت، مقابل این تیم با شرافت بازی کرد و اکنون در هفته پایانی لیگ به نظرش دیگر تیم‌ها چنین کاری انجام خواهند داد یا خیر، گفت: برادر من یک پرسپولیسی است. چند وقت پیش با او صحبت می‌کردم و گفتم که شرافت فوتبال این است که وقتی داخل زمین می‌شوی، به رنگ قرمز و آبی و زرد توجه نداشته باشی. من هم تکلیفم مشخص است و دربازی مقابل پرسپولیس با همان شدتی بازی کردیم که مقابل استقلال بازی کرده‌بودیم. همین اتفاق باعث شد با وجود اینکه برخی از هواداران حرف‌هایی زدند که من آنها را نشنیدم، لیدرهای این تیم در آخر بازی ایستادند و به من گفتند «درود بر تو که با شرافت بازی کردید». من خودم هوادار فوتبال بودم و از روی سکوها می‌دیدم که برخی هواداران سوهان روح مربیان می شوند اما ما طوری رفتار کردیم که سوهان روح کسی نشویم. دیگر مربیان هم بدانند در مسیر قهرمان و سقوط تیم‌ها تأثیرگذارند و من مطمئنم در لیگ برتر مربی نداریم که شرافت و آبروی خود را زیر پا بگذارد. شاید در صحبت‌ها رنگ‌ها را رو کنیم اما شرافت‌مان را زیر پا نمی‌گذاریم.


سرمربی تیم فوتبال نفت درباره وضعیت نفت و اینکه آیا فصل آینده در این تیم می‌ماند یا خیر تصریح کرد: ابتدا باید از کادر فنی بازیکنان و تمام اعضای نفت تهران تشکر کنم. من منتظر بودم تا ببیندم در دقیقه 90 از سوی باشگاه نفت حرکتی انجام می شود یا خیر که خوشبختانه روز گذشته نامه‌ای امضا شده از سوی قنبرزاده به بازیکنان داده شد تا تکلیف خود را در نفت بدانند. بچه‌های ما در کل فصل سردرگم بودند که چقدر از باشگاه طلب دارند و چگونه باید به این طلب خود برسند که نامه پاسخ همه چیز را داد و باید از مسئولان نفت تشکر کنم که با این نامه تعهدی به بازیکنان دادند. امضای قنبرزاده، آل‌اسحاق، میرشیبانی، ایرانیان و من هم پای این امضا وجود دارد که اگر بازیکنان نتوانستند به پول خود برسند، این سند را در اختیار دارند که نشان دهد آنها از نفت طلبکارند. درباره تمدید قرارداد نیز باید بگویم ما اکنون اصلا نمی‌دانیم صاحب تیم چه کسی است. این نامه‌ها نشان می دهد که نفت فصل آینده وجود ندارد و قرار است به فروش برسد. من قبل از این می‌گفتم که نفت را واگذار نکنید تا فوتبال تهران ضرر نکند اما اکنون می‌گویم به هر شهرستانی که می‌خواهید، بفروشید تا بازیکنان به پولشان برسند.


منصوریان درباره وضعیت علیرضا بیرانوند و آیا او برای فصل آینده به پرسپولیس خواهد رفت یا خیر گفت: وضعیت بیرانوند معلوم نیست. باید از باشگاه تشکر کنم که برای حفظ بیرانوند به ما کمک کرد و ما مجبور بودیم برای حفظ او با این بازیکن بجنگیم، اما به باشگاه گفتم دست‌اندازهایی که برای حفظ بیرانوند جلوی پای او گذاشته بودیم بردارند تا او بتواند برای فصل آینده آزادانه تصمیم بگیرد.


وی در خصوص این مسئله که آل‌اسحاق گفته بود منصوریان تا نیم فصل 50 درصد نگرفت و با این شرایط و طبق قانون می‌توانست فسخ کند اما ماندنی شد، عنوان کرد: من اگر 29 میلیون تومان بگیرم تازه قرارداد دو فصل پیشم را تسویه کرده‌ام اما یک موضوع وجود دارد که من اتاقم در زمین تمرین نفت را تا پایان خرداد ماه نگه داشتم، چون ممکن است یک مالک خصوصی بیاید و همه چیز تغییر کند.


سرمربی تیم فوتبال نفت در خصوص صعود تیم‌های پیکان و ماشین سازی تبریز به لیگ برتر نیز گفت: باید به پیکان تبریک بگویم و همچنین خطیبی که توانست ماشین سازی را به لیگ برتر بیاید. او این فصل ناراحتی‌های زیادی داشت، چون وقتی یک آذری زبان تراکتورسازی را از دست می‌دهد، انگار همه چیز را از او گرفتند اما خطیبی توانست ماشین سازی را به لیگ برتر بیاورد، تیمی که یک شعبه از استقلال است و ناصرخان حجازی در این تیم مربیگری کرد. با صعود این تیم به لیگ برتر فوتبال در تبریز کامل داغ شده و اکنون این استان سه تیم در لیگ برتر دارد و می‌تواند بجنگد. البته پیکان هم توانست به لیگ برتر صعود کنید و سهمیه تهران را بیشتر کرد. امیدوارم که مسئولان این تیم تصمیم بگیرند که مثل آسانسور عمل نکند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :