موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی گردشگری

a/72889 :کد

0

همه‌چیز به سود صنعت گردشگری روسیه

  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۲:۰۸
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -همه‌چیز به سود صنعت گردشگری روسیه

گردشگری داخلی کشور روسیه در سال گذشته میلادی با رشد ۲۰ درصدی همراه بوده، در حالی که سفرهای خارجی گردشگران روس بیش از ۳۱.۱ درصد کاهش داشته است.

 

 گردشگری داخلی کشور روسیه در سال گذشته میلادی با رشد 20 درصدی همراه بوده، در حالی که سفرهای خارجی گردشگران روس بیش از 31.1 درصد کاهش داشته است.

 

به گزارش تحلیل ایران،‌ بر اساس اعلام سازمان جهانی گردشگری، روس‌ها در سال گذشته میلادی در مجموع 35 میلیارد دلار در مقاصد گردشگری سایر کشورهای جهان صرف هزینه اقامت،‌ غذا، سرگرمی، خرید و دیگر خدمات کردند، در حالیکه در سال 2014 هزینه گردشگران روس در کشورهای خارجی به رقم 50.3 میلیارد دلار رسیده بود که حاکی از کاهش 20 درصدی طی سال گذشته میلادی است.

چینی‌ها همچنان پرخرج‌ترین گردشگران جهان هستند و در سال 2015 میلادی در مجموع 292 میلیارد دلار در مقاصد خارجی هزینه کردند که 25 درصد بیشتر از آمار سال 2014 است.

در مکان‌های دوم تا ششم گردشگران کشورهایی که بیشترین هزینه را در سفرهای خارجی انجام می‌دهند، آمریکایی‌ها با 120 میلیارد دلار، آلمانی‌ها با 76 میلیارد دلار، انگلیسی‌ها با 63 میلیارد دلار، فرانسوی‌ها با 38 میلیارد دلار و روسیه با 35 میلیارد دلار دقرار گرفته‌اند.

بر اساس اعلام اداره آمار کشور روسیه، میزان سفرهای خارجی گردشگران روس در سال گذشته میلادی در مجموع 31.1 درصد کاهش داشته است که از مهمترین دلایل آن می‌توان به کاهش قیمت پول رایج این کشور و البته ممنوعیت سفر به مقاصد گردشگری مهمی چون ترکیه و مصر اشاره کرد.

به گزارش «راشا تودی»، تعداد گردشگران روس که ترکیه را به عنوان مقصد سفر خارجی خود انتخاب کردند در سه ماهه ابتدایی سال 2016 با کاهش چشمگیر 90 درصدی مواجه بوده است.

قائم مقام حزب جمهوری‌خواه ترکیه در مصاحبه با یکی از شبکه‌های تلویزیونی اعلام کرده است در چهار ماه ابتدایی سال گذشته میلادی در مجموع 126 هزار گردشگر روس از ترکیه دیدن کردند، این در حالیست که این رقم در چهار مدت مشابه امسال کاهش چشمگیری را نشان می‌دهد.

روسیه پس از انهدام جت جنگی خود توسط ارتش ترکیه در ماه نوامبر 2015، تحریم‌های اقتصادی را علیه ترکیه اعمال و تمامی پروازهای چارتر به مقصد ترکیه را لغو کرد و به یک‌باره صنعت گردشگری ترکیه که وابستگی فراوانی به گردشگران روس دارد را با چالشی بی‌سابقه مواجه کرد.

از سوی دیگر درآمدهای گردشگری مصر نیز پس از انفجار تروریستی یک هواپیمای مسافربری در صحرای سینا که به کشته شدن 224 تبعه روس انجامید با کاهش 1.3 میلیارد دلاری مواجه شده‌است چرا که مسکو بسیاری از پروازهای خود را به مقصد مصر با دلیل نگرانی‌های امنیتی لغو کرد.

بر اساس اعلام اتحادیه صنعت گردشگری روسیه کشور اندونزی نیز 96 درصد از گردشگران روس خود را در سال 2015 از دست داده است و کشورهای تونس و جمهوری دومینیکن نیز در سال گذشته با کاهش 50 و 41 درصدی گردشگران روسیه‌ای خود مواجه بودند.

تعداد گردشگران روسی در یونان با 50 درصد کاهش و در کشورهای بلغارستان، اسپانیا و کرواسی نیز تا به امروز 41 درص نزول داشته است.

تنها کشور تایلند در یک سال اخیر شاهد افزایش 13 درصدی گردشگران روس بوده است.

گردشگری خارجی روسیه در حالی با کاهش قابل ملاحظه‌ای رو به رو شده است که صنعت گردشگری داخلی این کشور با رشد 20 درصدی همراه بوده است و مسئولان گردشگری روسیه امیدوارند این روند در سال جاری میلادی همچنان حفظ شود.

 

منبع:عصر ایران

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :