موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/72892 :کد

0

سازمان ملل: شکست آتش بس سوریه برای امدادگران فاجعه آمیز بود

  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۲:۴۴
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -سازمان ملل: شکست آتش بس سوریه برای امدادگران فاجعه آمیز بود

مشاور استفان دمیستورا نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در سوریه بابیان این که نهادهای امدادی در سایه امنیت ناشی از آتش بس سوریه شمار زیادی از مردم را زیر پوشش کمک رسانی قرار دادند، گفت که شکست آتش بس د

مشاور استفان دمیستورا نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در سوریه بابیان این که نهادهای امدادی در سایه امنیت ناشی از آتش بس سوریه شمار زیادی از مردم را زیر پوشش کمک رسانی قرار دادند، گفت که شکست آتش بس در 10 روز اول ماه مه برای امدادگران فاجعه آمیز بوده است.

 

به گزارش تحلیل ایران یان اژلان روز پنجشنبه به خبرنگاران افزودکه در هم شکسته شدن مقررات آتش بس در ماه مه برای امدادگران این نهاد فاجعه آمیز بوده است.


وی تاکید کرد که در 10 روز اول ماه مه شرایط در نقاط مختلف کشور رو به تغییر بوده و کار نهاد های کمک رسانی، برای برنامه ریزی در روز های آینده بشدت دشوار شده است.


به گفته وی، در شرایط کنونی فقط اجازه دسترسی به نیمی از 905 هزار نفر ساکنان مناطق تحت محاصره و غیر قابل دسترسی به این نهاد ها داده شده و امدادگران هنوز مجوز رفتن به همه نقاط شهر حلب را که مردم آن بشدت نیازمند کمک های انساندوستانه هستند،بدست نیاورده اند.


مشاور دمیستورا یاد آور شد که برغم همه این دشواری ها نخستین هیات بررسی نیاز های انساندوستانه موفق شده اند وارد شهر درایه که نیاز مند ترین شهر سوریه به کمک های انساندوستانه محسوب می شود، بشوند.


وی افزود در روز های آینده نیز هیات های بررسی و امداد دیگری راهی سایر شهر های تحت محاصره و غیر قابل دسترسی از جمله دوما ، اربین، زامالکا و زبادین خواهند شد و ابراز امیدواری کرد که عملیات کمک رسانی دراین شهر ها در 10 روز آینده انجام شود.


استفان دمیستورا نماینده ویژه بان کی مون در سوریه نیز در همین دیدار به خبرنگاران گفت که ترک مخاصمه و برقراری کامل آتش بس موضوع اصلی گفت و گوهای بعدی گروه بین المللی حمایت از سوریه که قرار است دروین برگزار شود، خواهد بود.

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :