موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/72895 :کد

0

نیروهای ترکیه، سوریهای گریزان ازجنگ رامورد هدف قرار دادند

  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۳:۱۰
تعداد بازدید : ۲۸۳   
 تحلیل ایران -نیروهای ترکیه، سوریهای گریزان ازجنگ رامورد هدف قرار دادند

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: مرزبانان ترکیه سوری های گریزان از جنگ و کشتار در کشورشان را در مرز عفرین هدف قرار می دهند.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: مرزبانان ترکیه سوری های گریزان از جنگ و کشتار در کشورشان را در مرز عفرین هدف قرار می دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران و به نقل از  الشرق الاوسط این منبع خبری پنج شنبه طی بیانیه ای با اعلام این خبر افزود: این مرزبانان تعدادی از آوارگان سوری را که از ترس جنگ از استان رقه گریخته و تلاش داشتند از مرز عفرین وارد ترکیه شوند هدف شلیک تیر قرار داده اند.


براساس این گزارش، دراثر این تیراندازی یک زن و مرد سوری زخمی شده اند، مرزبانان ترک همچنین یک جوان اهل ناحیه شرا در ریف عفرین را که تلاش داشت از مرز بگذرد مورد ضرب و جرح قرار داده و موجب شکستگی در برخی اعضای بدن وی شدند.


این گزارش حاکی است: مرزبانان ترک همچنان مردم غیرنظامی سوری را که از ترس جنگ ودرگیری های مستمر و در جستجو برای یافتن سرپناه به سمت مرزهای ترکیه می گریزند ، هدف تیر قرار می دهند به نحوی که براساس مدارک موجود تا سه روز پیش 29 غیرنظامی سوری دراثر تاین تیراندازی ها کشته شده اند که در بین آنها نام سه کودک و چهار زن به چشم می خورد.


گزارش ها حاکی است، مرزبانان ترک همچنین اقدام به ضرب و جرح سوری های گریزان از جنگ در استان های حسکه،رقه، حلب و ادلب می کنند.


منبع :خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :