موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بخش خصوصی

a/72898 :کد

0

واگذاری ۲۰ درصد تسهیلات به بخش خصوصی و تعاونی

  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۳:۳۳
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -واگذاری ۲۰ درصد تسهیلات به بخش خصوصی و تعاونی

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در پرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی باید عدالت رعایت شود و به بخش تعاون توجه لازم صورت گیرد.

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در پرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی باید عدالت رعایت شود و به بخش تعاون توجه لازم صورت گیرد.

 

 به گزارش تحلیل ایران سید حمید کلانتری افزود: قرار است از سال جاری از محل صندوق توسعه ملی 20 درصد تسهیلات به صورت ریالی به بخش های خصوصی و تعاونی واگذار شود که با توجه به سهم بخش تعاونی دستکم یک پنجم این میزان باید به بخش تعاونی پرداخت شود.


وی با بیان این که هم اکنون حدود پنج درصد تولید ناخالص ملی در بخش تعاونی ایجاد می شود اظهار کرد: باید با هدف افزایش توان و نقش بخش تعاونی در تولید ناخالص ملی بخشی از امور از سوی دولت به بخش تعاونی واگذار شود و به تناسب نیاز، تسهیلات بانکی از محل صندوق توسعه ملی به این بخش پرداخت گردد.


وی با بیان این که بانک توسعه تعاون باید 70 درصد منابع مالی را در اختیار بخش تعاونی قرار دهد گفت: سهم سرمایه بانک توسعه تعاون نیز با هدف حمایت از بخش تعاونی باید به 20 هزار میلیارد ریال برسد.


معاون وزیر تعاون با تاکید بر این که کلیه دستگاه های اجرایی باید از شرکت های تعاونی حمایت و پشتیبانی کنند،افزود: شرکت های تعاونی نیز باید در بخش های مختلف از جمله ارائه خدمات، مدیریت، افزایش توانمندی از طریق برنامه های آموزشی بتوانند در جهت کارآمد تر کردن تعاونی گام بردارند.


وی با اشاره به ضرورت افزایش توانمندی و حضور قدرتمند شرکت های تعاونی در عرصه بازارهای صادراتی اظهارکرد: با افزایش صادرات تولید نیز رونق می گیرد و درآمد ارزی و رشد اقتصادی محقق می شود.


وی گفت: هم اکنون 97 هزار شرکت تعانی در کشور مجوز فعالیت دارند که 30 درصد از این تعداد به خاطر مشکلاتی از جمله کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش، نیمه فعال شده اند.
معاون وزیر تعاون افزود: هم اکنون در حال شناسایی این تعاونی ها هستیم تا بتوانیم با حمایت از آنان نسبت به فعالیت مجدد آنان اقدام کنیم.


منبع :خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :