موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی قضایی

a/72924 :کد

0

نقش مهم شوراها در کاهش پرونده های قضایی

  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۸:۱۰
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -نقش مهم شوراها در کاهش پرونده های قضایی

شوراهای حل اختلاف با ایجاد صلح و سازش نقش مهمی در کاهش پرونده های قضایی و مراجعه مردم به دادگستری ها دارند.

 

 

 

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: شوراهای حل اختلاف با ایجاد صلح و سازش نقش مهمی در کاهش پرونده های قضایی و مراجعه مردم به دادگستری ها دارند.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، توکل حیدری در آئین افتتاح دادگاه عمومی بخش محمدیار از توابع شهرستان نقده افزود: شوراهای حل اختلاف با صلح و سازش در پرونده ها با استفاده از فرهنگ دینی و اسلامی مردم را به خوبی راهنمایی و ارشاد می کنند.


وی گفت: در این راستا چنانچه لازم باشد شوراهای حل اختلاف می توانند حتی از ریش سفیدان و روسای عشایر و امام جمعه نیز برای میانجی گری استفاده کنند تا از سرازیر شدن پرونده ها به دادگستری ها جلوگیری شود.


حیدری اضافه کرد: باید فرهنگ اسلامی را در همه شئون زندگی مردم نهادینه کرده و آنها را متقاعد به پذیرش فرهنگ دینی و افزایش مودت و دوستی در جامعه کرد.


ایرنا نوشت: وی همچنین از مسئولان ادارات و شوراها اسلامی شهر و روستا نیز خواست تا زمینه پیشگیری از جرم را با همفکری خود در جامعه ایجاد کرده و به این شکل از تشکیل پرونده هابی قضایی پیشگیری کنند.


حیدری اضافه کرد: این امر جز از طریق همکارسی تنگاتنگ همه ممکن نخواهد بود.


وی در ادامه با تبریک ولادت امام حسین(ع) و یادآوری فضیلت ماه شعبان و بهره مندی از این ایام اظهار کرد: تمامی ائمه معصومین برای احقاق حق مردم و یا از بین بردن ظلم و برای عدالت آمده اند.


در این مراسم فرماندار شهرستان نقده نیز گفت: مردم ولی نعمت مسئولان هستند و ما هرچه داریم از مردم است.


مرتضی فرامرزی با تاکید بر خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم افزود: خدمت به مردم بزرگترین افتخار برای مسئولان بوده و بستر سازی برای خدمت رسانی بیشتر به شهروندان و تلاش برای حل مشکلات مردم وظیفه اصلی آنها است.


وی گفت: استقرار ادارات مختلف در بخش محمدیار موجب امیدواری و نشاط مردم و توسعه بیش از پیش این بخش در آینده خواهد شد.


فرامرزی با اشاره به اقدامات دولت در محرومیت زدایی از این منطقه اضافه کرد: در سال گذشته 45 کیلومتر از جاده های روستایی شهرستان نقده آسفالت شد که بخش قابل توجهی از آن در بخش محمدیار قرار داشت.


وی افزود: توسعه شهرستان در تمامی حوزه ها باید صورت پذیرد و مسئولان باید با تعامل و همکاری و نیز با هنر مدیریت خود در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و در جهت حل مشکلات مردم گام بردارند.


دادگاه عمومی بخش محمدیار از توابع شهرستان نقده در این مراسم آغاز به کار کرده و مرتضی حسینی به عنوان کفیل دادگاه بخش عمومی محمدیار معرفی شد.


بخش محمدیار یکی از بخش های تابعه شهرستان نقده در استان آذربایجان غربی است که در جنوب استان واقع شده و بیش از 10هزار نفر جمعیت دارد. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :