موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و دانش

a/73014 :کد

0

عرضه خودروهای خودران بی ام دبلیو تا سال ۲۰۲۱

  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۵
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -عرضه خودروهای خودران بی ام دبلیو تا سال ۲۰۲۱

شرکت بی ام دبلیو از برنامه‌های خود برای عرضه خودروهای خودران تا سال ۲۰۲۱ خبر داده است، این خودرو آی نکست نام خواهد گرفت.شرکت بی ام دبلیو از برنامه‌های خود برای عرضه خودروهای خودران تا سال 2021 خبر داده است، این خودرو آی نکست نام خواهد گرفت.


به گزارش تحلیل ایران، Harald Krüger مدیرعامل بی ام دبلیو می‌گوید این شرکت در سال 2018 خودروی BMW i8 Roadster را عرضه می کند و در نهایت سه سال بعد آی نکست را روانه بازار می‌کند که نیازی به راننده ندارد و از قابلیت اتصال به دنیای دیجیتال، طراحی هوشمند سبک و نسل جدیدی از تجهیزات الکترونیک برخوردار است.


وی همچنین در بخشی از سخنان خود در این زمینه گفته است: مردم اغلب از من می پرسند چه زمانی می توانیم از خودروهای خودران استفاده کنیم و من می گویم: پیشتر به چنین موفقیتی دست یافته‌ایم.


تلاش های شرکت های خودروسازی آلمانی در این زمینه از سال 2006 آغاز شده و اولین خودروی خودران بی ام و در سال 2011 مسیر مونیخ تا نورمبرگ را بدون مداخله هیچ راننده ای پیمود. بی ام و سال گذشته خدمات نقشه خوانی HERE نوکیا را هم به همین منظور خریداری کرد.


البته خودروهای خودران بی ام و کماکان همراه با پدال‌های مختلف و فرمان عرضه می‌شوند تا راننده در صورت تمایل بتواند اتومبیل خود را به صورت دستی هدایت کند.


منبع: فارس

                               

خودرو     راننده     هوشمند     خودرو ساز        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :