موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/73017 :کد

0

هشدار عفوبین الملل درباره کشتار غیر نظامیان در حلب

  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۰
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -هشدار عفوبین الملل درباره کشتار غیر نظامیان در حلب

عفو بین الملل می گوید، تروریست ها در استان حلب سوریه با انجام حملات بی هدف و استفاده از سلاح های شیمیایی مرتکب جنایات جنگی شده اند.

عفو بین الملل می گوید، تروریست ها در استان حلب سوریه با انجام حملات بی هدف و استفاده از سلاح های شیمیایی مرتکب جنایات جنگی شده اند.


این نهاد حقوق بشری با صدور بیانیه ای امروز(جمعه) اعلام کرد، بر اساس مدارک بدست آمده است ده ها نفر از غیرنظامیان در منطقه شیخ مقصود در نزدیکی شهر حلب بر اثر گلوله باران های بدون هدف تروریست ها کشته شده اند.


به گزارش تحلیل ایران ؛ در این بیانیه آمده است:«گروه های مسلح با انجام حمله های بدون هدف و احتمالا حمله های شیمیایی خانه ها، مساجد و مراکز خرید را هدف قرار می دهند و باعث مرگ غیر نظامیان می شوند.»


عفو بین الملل از مقامات کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و ترکیه خواست تا از ارسال سلاح برای گروه های تروریستی مخالف دولت سوریه خودداری کنند.


«ماگدلانا مغربی» قائم مقام مدیر بخش خاورمیانه عفو بین الملل در این باره می گوید:«این حمله ها نشان دهنده نادیده گرفتن حقوق انسانی و جان انسان ها بطور بی شرمانه است که می تواند به جنایات جنگی منجر شود.»

 

وی ادامه داد:« گلوله باران مناطق غیرنظامی از سوی گروه های مخالف دولت سوریه در شیخ مقصود نقض آشکار قوانین جنگی است که باید بین غیرنظامیان و افرا مسلح تمایزی قائل شد و بدون شک برخلاف قوانین بشردوستانه بین المللی نیز می باشد.» 

 

بر اساس اسنادی که عفو بین الملل ارائه کرده است، بین ماه های فوریه تا آوریل در مناطق مورد مناقشه حلب دست کم 83 غیر نظامی کشته شده اند که 30 نفر از آنها کودک بوده اند. همچنین در این حملات 700 تن نیز زخمی شده اند.


در بخش دیگری از بیانیه عفو بین الملل آمده است:«جوامع بین المللی نباید چشم های خود را بروی این جنایات جنگی که از سوی گروه های مخالف دولت سوریه در حال افزایش است، ببندند.»


این گزارش درحالی منتشرشد که دو گروه تروریستی «احرار الاشام» و«جیش الاسلام» درحمله به شبه نظامیان در حلب بسیار فعال هستند در مذاکرات صلح سوریه که از سوی سازمان ملل برگزار می شود، در ژنو حضور دارند.


روز پنجشنبه گذشته نیز فرانسه، انگلیس، آمریکا به همراه اوکراین در شورای امنیت سازمان ملل طرح روسیه برای قرار دادن این دو گروه در شمار گروه های تروریستی مانند داعش و النصره رد کردند.    

منبع : پرس تی وی فارسی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :