موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سایر حوزه ها

a/73025 :کد

0

امنیت باید برای تمامی جریان‌های سیاسی محقق شود

  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۴
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -امنیت باید برای تمامی جریان‌های سیاسی محقق شود

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه امنیت اخلاقی در سایه امر به معروف محقق می‌شود گفت: امنیت باید برای تمامی جریانهای سیاسی محقق شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه امنیت اخلاقی در سایه امر به معروف محقق می‌شود گفت: امنیت باید برای تمامی جریانهای سیاسی محقق شود.
 
به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: کلام ما در خطبه نخست در زمینه تبیین انسان الگویی قرآن بر اساس تفسیر سوره انسان بود، در مقدمه تفسیر مباحث آیات این سوره به دو نکته اشاره شد،یکی اینکه بهشت کانون زندگی کامل انسان است و هم زندگی جسمانی و مادی و هم زندگانی معنوی است.

وی افزود: زندگانی کامل چه از نظر زندگی جسمی و مادی و چه روحانی و معنوی در آن نقطه‌ای است که همه خواسته‌های انسان اعم از نفسانی و غریزی و خواسته‌های فطری اجرا شود و بنابراین بهشت جایگاه اجرای همه خواسته‌های وجودی یک انسان است و این نکته را خداوند در قرآن کریم اشاره می‌کند.


نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی بیان کرد: فرد بهشتی وقتی در بهشت قرار می‌گیرد صاحب ولایت تکوینی می‌شود زیرا به نقطه کمال عبودیت رسیده خواسته‌اش شدنی است و اراده وی عامل تحقق است و هر چه بخواهد خواسته‌اش بدون چون و چرا اجرا می‌شود و این خاصیت بهشتی در زندگی بهشت است.


امام جمعه مشهد مقدس اظهار داشت: اینکه نمازگزاران جمعه از مسئله فضای باز در اذیت و ناراحتی بودند بنا شد این مشکل حل شود و با ایجاد منفذی از دارالرحمه به رواق امام این مشکل تا اندازه زیادی حل شد البته با یک محاسبه دقیق جمعیت صحن آزادی در دالمرحمه جای می‌گیرند و در قسمت شبستان‌های شرقی مسجد گوهرشاد و بخشی از حرم مطهر نیز اضافه می‌شود و با این کیفیت جایی باقی نمی‌ماند که در آفتاب نماز برپا شود.


وی گفت: برای قسمت خواهران براساس برنامه‌ای که طراحی شده است رواق مرحوم شیخ طوسی و حر عاملی بر دارالحجه اضافه می‌شود و شبستان‌های غربی مسجد گوهرشاد نیز برای محل خواهران اضافه می‌شود و خواهران نیز مشکلی برای فضای باز ندارند. مسئله شرعی این مسئله نیز بررسی شده است.


آیت الله علم الهدی تاکید کرد: از نظر مبنای فقهی نیز این مسئله بررسی شده است و برای شبهه زدایی، از مسئول گروه استفتای مقام معظم رهبری و مسئول مسائل شرعی در دفتر مقام معظم رهبری به مشهد دعوت کردیم و این برنامه را مطابق فتاوای همه مراجع بررسی کردند، اتصال ماموم از بالا به پائین مشکلی ندارد و ایشان نیز این مسئله را تائید کردند و از نظر مکان امام نیز دارالمرحمه پائین تر است و مامومین از امام پائین تر هستند.


نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: برحسب فتاوای همه مراجع اتصال برقرار است و مشکلی برای برپایی نماز با این کیفیت وجود ندارد و برادر و خواهران شبهه‌ای نداشته باشند و انشاء الله با این کیفیت نماز جمعه زیر سقف صورت می‌گیرد و هیچ جمعیتی در فضای باز نخواهند بود و مجدداً از این اقدام خالصانه تولیت آستان قدس رضوی تشکر می‌کنم اما این کفایت نمی‌کند، عظمت نماز جمعه، عظمت اسلام و مسلمین است و عظمت به این است که جمعیت یکپارچه و در یک مکان باشند و نماز جمعه در حضور جمعیت برپا شود.


آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه امیدواریم نماز جمعه مشهد در یک صف واحد صورت گیرد تاکید کرد: خوشبختانه مشکل آفتاب و سرما فعلاً حل شده است.

وی گفت: امام بزرگوار ما روز سوم شعبان را روز پاسدار اعلام کردند و این برای ابلاغ یک منظور بود، مسئله‌ای که در روز عاشورا اتفاق افتاد این بود که یاران اباعبدالله یکی پس از دیگری شهید شدند و تا یکی زنده بود کسی جرات جسارت به وجود امام نداشت و ضربه‌ای متوجه امام نشد و حتی سرباز هشت ساله هم به میدان رفت و ایستادگی کرد و با آخرین قطره خون حمایت کرد و اجازه نداد آسیبی به امام وارد شود.


آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه سپاه و پاسدار در عرصه انقلاب تا آخرین نفس و نفر قربانی می‌شوند بیان کرد: این راهبردی است که امام دادند و ما تا امروز شاهد تحقق این راهبرد امام در مردانگی و غیرتمندی و ایثارگری عزیزان پاسدارمان بودیم و تا امروز به اینجا انجامیده است که در کیلومترهای ممتد در برابر یک دشمن قسم خورده نظام ما عزیزان ما ایستاده‌اند تا دشمن نتواند به مرز نزدیک شود و با وی می‌جنگند.


وی افزود: این اراجیف یک مشت ضد انقلابی است که می‌گویند چرا باید در سوریه و عراق مقابله کنیم و تجهیزات به کار ببریم و امکانات کشور را مصرف کنیم، همه اینها به ما مربوط است زیرا دشمن هدفش براندازی ما است، اینهایی که در سوریه انواع مظالم را به کار می‌برند و در بحرین انواع سرکوب را علیه شیعه وارد می‌کنند و یمن را یکپارچه آتش کرده‌اند اینها دشمن ما هستند ولی این اقتدار ماست.


آیت الله علم الهدی بیان کرد: اینها نمی‌توانند از فرسنگ‌ها به ما نزدیک شوند، امن ترین نقطه در روی کره زمین کشور ما است. امروز اروپا و آمریکا که کعبه آمال برخی است نیز ناامن است، این حوادثی که در کانون کشوری که ادعای اقتدار جهانی دارد در کشور ما نیست و امنیت ما حتی از آنها نیز بالاتر است در حالی که همه ناامنی‌های منطقه را دشمنان منطقه به دلیل عداوت با ما اجرا می‌کنند.


وی گفت: از روزی که دفاع مقدس ما تمام شد آمریکا و استکبار جهانی جرات نزدیک شدن به ما ندارد، این امنیت و اراده خداست اما فعلیت و اجرای آن نتیجه دلاورمردی‌های این عزیزان ایثارگر است. مهم این است که خود ما نیز ناامنی ایجاد نکنیم، در کشوری که در همه عرصه‌ها کشور ما موفق است ولی خب باید توجه داشت ناامنی خود ما ایجاد نکنیم.


آیت الله علم الهدی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند ناامنی را ریشه یابی کنید و ریشه ناامنی‌ها و وجود برخی حوادث مثل داستان ستایش یا زورگویی‌های باخشونت ریشه‌اش در ناامنی اخلاقی و اجتماعی است، یعنی این بخش امنیت که مربوط به نظام و نیروهای نظامی و انتظامی است در بهترین شکل پیاده می‌شوید و بخشی از امنیت که مربوط به مردم است با حوادثی گهگاه روبرو می‌شویم که ملت تکان می‌خورد.


وی تصریح کرد: ریشه اینها ناامنی اجتماعی و اخلاقی است، امنیت اخلاقی به این است که یک مومن و معتقد از نظر حفظ عفت و عصمت امنیت داشته باشد و جریان‌هایی بروز نکند که امنیت این جوانی که در بوران غرایز است امنیتش بهم بخورد. امنیت اخلاقی در سایه امر به معروف و نهی از منکر محقق می‌شود. برخی از عناصر بیمار و مغرضی که می‌خواهند برخی حرفها را به عنوان کاربرد سیاسی حوزه خود را قرار دهند سخن منطقی را به یک جمله شعاری خلاصه می‌کنند و همان را جلوه می‌دهند تا بگویند این حرف تند است.


آیت الله علم الهدی تصریح کرد: چرا در مورد کاندیدایی از یک جریان که در فضای مجازی تصاویرش منتشر شد پیگیرش هستند اما در مورد فردی دیگر که به صورت حضوری به وی توهین شده است بررسی نمی‌شود؟ چرا برخورد دوگانه صورت می‌گیرد. امنیت برای همه خوب است نه اینکه برای خانمی از یک جریان سیاسی باید امنیت حفظ شود اما برای یک عالم نباید امنیت حفظ شود. این مسائل کفران نعمت امنیت است.

 منبع : میزان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :