موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/73073 :کد

0

اوپک در نشست آتی تولید خود را کاهش نمی‌دهد

  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۰
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -اوپک در نشست آتی تولید خود را کاهش نمی‌دهد

سرپرست وزارت نفت کویت گفت، کشورش انتظار ندارد در نشست آتی اوپک در روز ۲ ژوئن درباره هیچ اقدام هماهنگی تصمیم گیری شود.سرپرست وزارت نفت کویت گفت، کشورش انتظار ندارد در نشست آتی اوپک در روز ۲ ژوئن درباره هیچ اقدام هماهنگی تصمیم گیری شود.


به گزارش تحلیل ایران، سرپرست وزارت نفت کویت روز پنجشنبه گفت، کشورش انتظار ندارد در نشست آتی اوپک در روز 2 ژوئن درباره هیچ اقدام هماهنگی تصمیم گیری شود.


انس الصالح، در توکیو و در حاشیه سمینار تجاری کویت و ژاپن به خبرنگاران گفت: «تمرکز این نشست روی فکر کردن و بررسی این مسئله خواهد بود... که چگونه می توان بازارها را با ثبات تر کرد.»


طرح قبلی برای توافق بر سر اقدامات به منظور تثبیت تولید رو به افزایش نفت که موجب افت بیش از 70 درصدی قیمت ها در فاصله سال های 2014 و 2016 شده، در جریان مذاکرات دوحه در ماه آوریل به شکست انجامید.


در نشست ماه آوریل، ایران و عربستان دو رقیب عضو اوپک نتوانستند بر سر شرایط توافق نفتی به تفاهم برسند.


الصالح گفت، نشست رسمی بعدی سازمان اوپک که برای 2 ژوئن در وین برنامه ریزی شده، متمرکز بر گفت و گو و نه مداخله در بازار خواهد بود.


«انتظار می رود که گفت و گوی بیشتری بین اعضای اوپک صورت گیرد و سپس ما قادر خواهیم بود که تصمیم بگیریم اقدام مناسب برای آینده چیست.»


الصالح گفت، افزایش اخیر قیمت ها از زیر 30 دلار به حدود 47 دلار و 50 سنت موجه بوده است.


«بر اساس کاهش تولیدی که در طی 3 هفته گذشته مشاهده شده، من به صورت بنیادین تصور می کنم که قیمت ها نشان دهنده کاهش تولید است.»


هرچند اعضای اوپک و روسیه رقابت خود در بازار برای به دست آوردن سهم بیشتر را ادامه داده اند، اما تولید نفت در دیگر نقاط جهان نظیر آمریکای شمالی، آسیا و آفریقا کاهش یافته و موجب خنثی شدن بخشی از مازاد عرضه موجود در بازار شده است.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :