موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/73075 :کد

0

۸۰هزارفایل درخصوص ارتباط عربستان باحملات ۱۱سپتامبر موجوداست

  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۰۴
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -۸۰هزارفایل درخصوص ارتباط عربستان باحملات ۱۱سپتامبر موجوداست

نتایج یک گزارش جدید نشان می دهد که پلیس فدرال آمریکا اف بی آی بیش از ۸۰ هزار فایل در اختیار دارد که به تفصیل حمایت احتمالی عربستان سعودی از هواپیماربایان ۱۱ سپتامبر را نشان می دهد.نتایج یک گزارش جدید نشان می دهد که پلیس فدرال آمریکا اف بی آی بیش از ۸۰ هزار فایل در اختیار دارد که به تفصیل حمایت احتمالی عربستان سعودی از هواپیماربایان ۱۱ سپتامبر را نشان می دهد.


به گزارش تحلیل ایران، در حالی که قبلا یکی از اعضای کمیسیون تحقیقات حوادث 11 سپتامبر اعلام کرده بود که ارتباط مستحکمی بین سعودی ها و حملات تروریستی 11 سپتامبر وجود دارد، دیلی بیست گزارش داده است که اف بی آی بیش از 80 هزار فایل در اختیار دارد که نشانگر حمایت یک خانواده سعودی از هواپیماربایان 11 سپتامبر است.


پرونده های اف بی آی مربوط به تحقیقات از یک خانواده سعودی است که در ایالت فلوریدا زندگی می کردند و دو هفته قبل از حملات تروریستی 11 سپتامبر به طور ناگهانی ناپدید می شوند. یکی از اسناد اف بی آی نشان می دهد که در تحقیقات به عمل آمده ارتباط زیادی بین یکی از اعضای این خانواده و اشخاصی که در حملات تروریستی 11 سپتامبر نقش داشته اند، وجود داشته است.


باب گراهام سناتور سابق ایالت فلوریدا در این باره گفت: البته جزییات مربوط به این تحقیقات که در آوریل 2002 میلادی انجام شده، هرگز در اختیار کمیته تحقیق 11 سپتامبر قرار نگرفته است.


پس از آنکه خبرنگاران شکایتی را برای دستیابی به این اسناد ارائه کردند و تنها پس از آنکه گراهام گفت که در خصوص وجود این اسناد شهادت خواهد داد، وزارت دادگستری آمریکا حاضر شد تا 35 صفحه از این اسناد را منتشر کند. این اسناد نشانگر ارتباطات زیادی بین این خانواده سعودی و هواپیماربایان است.


اکنون یک قاضی فدرال در حال بررسی این مساله است که آیا 80 هزار سند اف بی آی باید منتشر شود یا نه. اف بی آی همچنین بر این مساله تاکید می کند که در حالی که تحقیقات از این خانواده سعودی همچنان ادامه دارد ولی در نهایت ثابت شده است که این خانواده هیچ ارتباطی با هواپیماربایان نداشته است.


ولی خبرنگاران و وکلای حقوقی بر این باورند که مساله این طور که اف بی آی اعلام کرده، نبوده است. آنها گفته اند که یک منبع آگاه مقابله با تروریسم اعلام کرده است که تحقیقات نشان می دهد مکالمات تلفنی که از خانه این خانواده سعودی انجام شده نشانگر ارتباط با هواپیماربایان است.


گراهام گفت: ارتباطات و مکالمات تلفنی بین این خانواده و 3 نفر از هواپیماربایان توسط پلیس فدرال آمریکا ثبت شده است.


این در شرایطی است که دولت باراک اوباما نیز زیر فشار زیادی است تا گزارش 28 صفحه ای مربوط به حوادث 11 سپتامبر را منتشر کند. این گزارش نیز به نقش عربستان سعودی در حملات 11 سپتامبر اشاره کرده است.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :