موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/73084 :کد

0

مخالفت نمایندگان مجلس آلمان با دادن امتیازات ویژه به ترکیه

  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۶
تعداد بازدید : ۲۹۹   
 تحلیل ایران -مخالفت نمایندگان مجلس آلمان با دادن امتیازات ویژه به ترکیه

مجلس نمایندگان آلمان نیز همانند رئیس پارلمان اروپا تصویب موافقت‌ نامه با ترکیه را بر سر تردد بدون ویزای شهروندان این کشور در منطقه شنگن منتفی دانست.

مجلس نمایندگان آلمان نیز همانند رئیس پارلمان اروپا تصویب موافقت‌ نامه با ترکیه را بر سر تردد بدون ویزای شهروندان این کشور در منطقه شنگن منتفی دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری آلمان، در حالی که رئیس پارلمان اروپا تصویب موافقت‌نامه با ترکیه را بر سر تردد بدون ویزای شهروندان این کشور در منطقه شنگن منتفی دانسته، مجلس نمایندگان آلمان نیز مخالفت خود را با دادن امتیازات ویژه به ترکیه اعلام کرد.

 

مجلس نمایندگان آلمان (بوندس تاگ) با تقاضای حزب چپ‌های آلمان، به مدت یک ساعت در باره موافقت‌نامه میان اتحادیه اروپا و ترکیه به بحث نشست. حزب چپ‌ها در این نشست خواستار آن شد که این موافقت‌نامه باید متوقف و به جای آن بر حمایت از آزادی بیان و دیگر اصول بنیادین حاکم بر کشورهای اروپایی تکیه شود.

 

یان کورته، نماینده حزب چپ‌های آلمان در بوندس تاگ در این نشست گفت: موافقت‌نامه با ترکیه معامله‌ای کثیف است که باید به آن پایان داد. او در ادامه افزود که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، نه در حل مشکل پناهجویان، که در توسعه این مشکل فعالیت می‌کند.

 

اشتفان مایر سخنگوی اتحاد احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی آلمان در مجلس نمایندگان آلمان به دفاع از موافقت‌نامه با ترکیه سخن گفت. او نیز در ابتدا یادآوری کرد که رئیس جمهوری ترکیه آزادی بیان و مطبوعات را در کشورش نقض کرده و در ارتباط با کردهای این کشور اصول پایه‌ای حقوق بشر را زیر پا گذاشته است.

 

اشتفان مایر اما بر این نکته تاکید کرد که باید با کشورهایی که معیارهای دموکراسی غربی را رعایت نمی‌کنند نیز رابطه داشت. او اما در باره موضوع تردد بدون ویزای شهروندان ترکیه در منطقه شنگن گفت در این رابطه نباید هیچ امتیازی به ترکیه داده شود.

 

اما ولکان بوزکر، وزیر اتحادیه اروپای ترکیه در استراسبورگ به خبرنگاران اعلام کرد که کشورش همه ۷۲ پیش‌شرط اعلام شده از سوی اتحادیه اروپا را انجام داده است. در چنین شرایطی اجرایی نشدن موافقت‌نامه در باره تردد بدون ویزای شهروندان ترکیه در منطقه شنگن پذیرفتنی نیست.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :