موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/73144 :کد

0

برگزاری راهپیمایی یمنی‌ها علیه آمریکا و عربستان

  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۴:۲۳
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -برگزاری راهپیمایی یمنی‌ها علیه آمریکا و عربستان

دهها هزار نفر از شهروندان یمنی با برگزاری تظاهراتی پر شور در صنعا، حضور نیروهای آمریکایی در این کشور و ادامه تجاوزات عربستان را محکوم کردند.

دهها هزار نفر از شهروندان یمنی با برگزاری تظاهراتی پر شور در صنعا، حضور نیروهای آمریکایی در این کشور و ادامه تجاوزات عربستان را محکوم کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران و به نقل از المسیره، راهپیمایی پرشور یمنی ها عصر امروز در صنعا پایتخت یمن برگزار شد.


در این تظاهرات که با شعار مبارزه با متجاوزان و اشغالگران آمریکایی را ادامه می دهیم، دهها هزار نفر از شهروندان یمنی شرکت کردند.


این راهپیمایی با سرود ملی یمن و تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد و پس از آن سخنرانان و شعرا طی سخنان و اشعاری حضور نیروهای آمریکایی در این کشور را محکوم کردند.


تظاهرات کنندگان با در دست داشتن پارچه نوشته هایی، حضور نیروهای آمریکایی در یمن و ادمه تجاوزات ائتلاف متجاوز سعودی آمریکایی که از چهارده ماه قبل در این کشور آغاز شده را محکوم کردند.


تظاهرات کنندگان همچنین پارچه نوشته هایی در محکومیت سیاستهای آمریکا در منطقه را به همراه داشتند.


شرکت کننندگان در این راهپیمایی همچنین شعارهایی در محکومیت حضور اشغالگران آمریکایی در این کشور سر دادند.


احمد القنع سخنگوی رسمی جنبش جنوبی یمن طی سخنانی در این تظاهرات، آنچه در جنوب رخ داده را محکوم کرد.


وی از مردم یمن به ویژه اهالی جنوب خواست که مبارزه علیه استعمار جدید را همانند اجداد خود که در این راه به شهادت رسیدند ادامه دهند.


القنع با بیان اینکه استعمار جدید نقاب از چهره اش کنار زده است تاکید کرد آنچه در یمن روی داده و خود را پشت عربستان و امارات پنهان کرده است، امروز خود را نشان داد و علنا می گوید که این من هستم که یمن را اشغال کرده ام.


وی همچنین از اعراب و ملت‌های اسلامی خواست که جهاد علیه اشغالگری آمریکا را ادامه دهند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.


بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان وکودکان کشته و یا زخمی شده و ده‌ها هزار نفر نیز آواره و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.


منبع : خبرگزاری تسنیم


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :