موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/73190 :کد

0

ارتش یمن بار دیگر مواضع عربستان را هدف قرار داد

  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۵
تعداد بازدید : ۲۷۷   
 تحلیل ایران -ارتش یمن بار دیگر مواضع عربستان را هدف قرار داد

ارتش یمن بار دیگر با موشک بالستیک قاهر۱ مواضع عربستان را هدف قرار داد.

 

 

 

ارتش یمن بار دیگر با موشک بالستیک قاهر۱ مواضع عربستان را هدف قرار داد.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به ادامه نقض آتش‌بس، مواضع متجاوزان سعودی در جیزان واقع در جنوب عربستان را با موشک بالستیک قاهر1 هدف قرار دادند.


قاهر1 موشک بالستیک "زمین به زمین" و ساخت روسیه است که در داخل یمن ارتقا یافته است.


خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین نوشت: از زمان شروع حملات تجاوزکارانه عربستان سعودی و همپیمانانش به یمن در مارس 2015، این چندمین بار است که نیروهای یمنی از این نوع موشک استفاده می‌کنند.


با گذشت بیش از یک ماه از آغاز آتش‌بس در یمن، درگیری‌ها بین مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری و مستعفی این کشور که از پشتیبانی ائتلاف متجاوز سعودی برخوردارند، و ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از سوی دیگر همچنان ادامه دارد.


زخمی‌شدن 5 تن در حمله موشکی مزدوران منصور هادی

در پی حملات موشکی مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن به بخش المتون در استان الجوف، پنج نفر زخمی شدند که تعدادی از آنها زن و یا کودک هستند.


عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.


بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته و یا زخمی شده و ده‌ها هزار نفر نیز آواره و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :