موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/73201 :کد

0

چگونه شرکت‌های خارجی در بازار ایران سرمایه گذاری کنند

  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۱
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -چگونه شرکت‌های خارجی در بازار ایران سرمایه گذاری کنند

مدیرعامل آذین خودرو با بیان اینکه هم اکنون بخش خصوصی کشور به دلیل نوسانات شدید بازار کمتر در حوزه تولید سرمایه گذاری می‌کند.

 

 

 

مدیرعامل آذین خودرو با بیان اینکه هم اکنون بخش خصوصی کشور به دلیل نوسانات شدید بازار کمتر در حوزه تولید سرمایه گذاری می‌کند، گفت: در این شرایط چگونه توقع دارید شرکت‌های خارجی در بازار ایران سرمایه گذاری کنند.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار تسنیم، رضا رضایی با اشاره به اینکه کمپانی‌های خودروسازی خارجی، ایران را یک بازار بکر برای محصولات خود می‌دانند، اظهارداشت: به اعتقاد من حضور پررنگ شرکت‌های خارجی در کشور زمان بر است و نمی‌توان به این زودی شاهد حضور شرکت ها در ایران بود.


 وی با بیان اینکه در حال حاضر هنوز همکاری شرکت‌های خارجی در ایران آن هم در حوزه خودروسازان اجرایی نشده است، گفت: فقط شرکت پژو در طول چند سال اخیر مذاکرات خود را آغاز و درصدد حضور پررنگ در ایران است و مابقی شرکت‌های خارجی منتظر ثابت شدن وضعیت اقتصادی کشور هستند.


مدیرعامل آذین خودرو تصریح کرد: در حال حاضر که این شرکت مشغول همکاری با شرکای خارجی است آنها هر روز خواسته‌های خود را بیشتر کرده و شروط جدیدی را بیان می‌کنند که این امر نشان می‌دهد شرکت های خارجی به این راحتی حاضر به حضور و سرمایه گذاری در بازار ایران نیستند.


رضایی افزود: هم اکنون بخش خصوصی در ایران نیز به دلیل نوسانات شدید بازار کمتر در حوزه تولید سرمایه گذاری می‌کند حال در این شرایط چگونه توقع دارید شرکت‌های خارجی در بازار ایران سرمایه گذاری کنند.


وی با اشاره به اینکه برای حضور گسترده سرمایه گذاران خارجی باید قوانین زائد برطرف و شرایط ثابت اقتصادی فراهم شود، اظهارداشت: امروز مشکل اساسی ما عدم اعتماد شرکت های خارجی به بازار ایران است بعد از حل این موضوع و گذشت چندین ماه تازه به مسئله بانکی می‌رسیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :