موضوعات ‌مرتبط: سیاسی تحولات منطقه

a/73213 :کد

0

آینده جبهه راهبردی حلب چگونه خواهد بود؟

  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۱
تعداد بازدید : ۲۸۱   
 تحلیل ایران -آینده جبهه راهبردی حلب چگونه خواهد بود؟

خان طومان گرچه شهرک کوچکی در حومه جنوبی استان حلب است و از مدتها پیش به دلیل یورش وحشیانه تروریستها خالی از سکنه شده بود، اما به دلیل واقع شدن در کنار جاده راهبردی "دمشق_حلب_ترکیه" دارای اهمیت ...

خان طومان گرچه شهرک کوچکی در حومه جنوبی استان حلب است و از مدتها پیش به دلیل یورش وحشیانه تروریستها خالی از سکنه شده بود، اما به دلیل واقع شدن در کنار جاده راهبردی "دمشق_حلب_ترکیه" دارای اهمیت استراتژیک می باشد.
 
به گزارش تحلیل ایران: هفدهم اردیبهشت و درحالیکه با توافق صورت گرفته بین آمریکا و روسیه، میان گروهک های تکفیری و نیروهای مردمی و ارتش سوریه آتش بس برقرار بود، تروریست ها باز هم نقض عهد کردند و با حمله به منطقه خان طومان، این شهرک کوچک را که چند ماه پیش توسط نیروهای جبهه مقاومت از آنها بازپس گرفته شده بود، مجددا اشغال کردند.
 
خان طومان شهرک کوچکی در حومه جنوبی استان حلب و مجاور جاده "دمشق_حلب_ترکیه" است که از مدتها پیش به دلیل یورش وحشیانه تروریستها خالی از سکنه شده بود.
 
 
از همین رو برخی از فرماندهان نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص اهمیت راهبردی منطقه خان طومان، تبلیغات گسترده ای رسانه ای این تصرف و همچنین آینده اوضاع منطقه با توجه به اشغال خان طومان مطالبی را بیان کردند که آنها را در ادامه می خوانیم:
 
 
قطعاتی که در روزهای اخیر تکفیری ها آن را اشغال کردند باز پس گرفته شود
 
سردار حسین سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران در پاسخ به سوال خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزاندر خصوص آینده اوضاع جبهه سوریه با توجه به تصرف شهرک خان طومان اظهار داشت: این یک تغییر و تحول تاکتیکی است و مطمئنا تصرف خان طومان در مجموعه نبرد میدانی سوریه اثر استراتژیک نخواهد داشت.
 
وی با بیان اینکه گاهی اوقات برخی موقعیت ها در جنگ و نبرد جا به جا و دست به دست می شوند عنوان کرد: در مجموع برای وضعیت میدانی سوریه یک آینده بسیار مطمئن را می بینم.
 
سردار سلامی افزود: نظام سوریه را بخشی از جبهه مقاومت می دانیم و مطمئنیم این نظام بر اوضاع منطقه درگیری در سوریه کاملا مسلط است.
 
وی با بیان اینکه تصرف خان طومان تغییر تاکتیکی کوچکی است که نمی تواند بر صحنه جغرافیایی نبرد بزرگ در سوریه تاثیر خاصی داشته باشد عنوان کرد: تلاش می شود قطعاتی که در روزهای اخیر تکفیری ها آن را اشغال کردند باز پس گرفته شود.
 
 
ژنرال‌های عربستانی و ترکیه‌ای نقض عهد کردند و خان طومان را گرفتند
 
همچنین سرلشکر محسن رضایی فرمانده اسبق کل سپاه و دبیر کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام در این رابطه گفت: اتفاقی که در خان طومان افتاد، ناشی از یک همکاری بین‌المللی بود. عده‌ای از ژنرال‌های عربستانی و ترکیه‌ای با سوءاستفاده از آتش‌بس و یک آتش سنگین و با تلفات بسیار توانستند خان طومان را بگیرند، اما به فضل پروردگار یک تقاص سنگین از آنها خواهیم گرفت.
 
رضایی درخصوص آزاد سازی حلب نیز گفت: آزادسازی این شهر کار ساده‌ای نیست، زیرا منطقه حلب از دو جهت به خاک ترکیه متصل است و به راحتی می‌تواند از دو جهت اسلحه و مهمات به حلب بیاورند و تروریست‌ها را پشتیبانی کنند، اما به فضل پروردگار حلب آزاد خواهد شد.
 
 
تصرف خان طومان دستاورد بزرگی برای تکفیری ها نیست
 
سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین نیز در تشریح وضعیت جبهه مقاومت در سوریه اظهار داشت: در سیر پیشرفت جبهه مقاومت، پیش از برقراری آتش بس منطقه بزرگی شامل بیش از 30 روستا به مساحت حدود هزار کیلومتر مربع به سمت شهرک های فوعه و کفریا، از اشغال تکفیری‌ها خارج شد و دشمن مستأصل، تحت حمایت آمریکا با سوء استفاده از فرصتی که آتش بس آمریکایی ایجاد کرد، خان طومان یعنی تنها یکی از روستاها را که بخش کوچکی از این منطقه است دوباره اشغال کرد.
 
وی ادامه داد: مسئله آنچنان که مطرح می‌شود دستاورد بزرگی نیست، به هر حال جنگ افت و خیز و پیروزی و شکست دارد.
 
 
خان طومان فقط ۳ درصد از فتوحات جدید ارتش سوریه بود
 
سردار محمدتقی اوصانلو فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) نیز با اشاره به وضعیت میدانی جبهه جنگ با تروریستهای تکفیری در سوریه اظهار داشت: امروز برخی رسانه‌ها خان طومان را طوری نشان می‌دهند که گویا موفقیت بزرگی برای تکفیری‌ها و جبهه استکباری حامی آن‌ها به دست آمده، اما آن منطقه به اندازه 3 درصد از منطقه‌ای بود که در جنوب حلب به دست آمده است.
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :