موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/73296 :کد

0

چراغ سبز اینفانتینو به میزبانی آمریکا ومکزیک ازجام جهانی۲۰۲۶

  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۷
تعداد بازدید : ۳۳۴   
 تحلیل ایران -چراغ سبز اینفانتینو به میزبانی آمریکا ومکزیک ازجام جهانی۲۰۲۶

فدراسیون‌های فوتبال آمریکا و مکزیک در تدارک ارائه پیشنهاد میزبانی مشترک از جام جهانی ۲۰۲۶ هستند که ایده آنها حمایت زودهنگام رئیس فیفا را به همراه داشته است.فدراسیون‌های فوتبال آمریکا و مکزیک در تدارک ارائه پیشنهاد میزبانی مشترک از جام جهانی ۲۰۲۶ هستند که ایده آنها حمایت زودهنگام رئیس فیفا را به همراه داشته است.


به گزارش تحلیل ایران، سایت ESPN نوشته است که فدراسیون‌های فوتبال مکزیک و آمریکا در صدد ارائه پیشنهاد یک میزبانی مشترک از جام جهانی 2026 هستند و جیانی اینفانتینو هم به آنها چراغ سبز نشان داده است. مقامات فوتبال مکزیک و آمریکا به این سایت گفته‌اند که مذاکرات اولیه‌ آنها در حاشیه شصت‌و‌ششمین کنگره اخیر فیفا در شهر مکزیکوسیتی صورت گرفته و مذاکرات بعدی هم قرار است در ماه‌های آینده انجام شود.


جان موتا، یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال آمریکا در این خصوص اظهار داشت: ما با همتایان مکزیکی خود صحبت کرده‌ایم و آنها از طرح میزبانی مشترک دو کشور از جام جهانی استقبالی گسترده کرده‌اند. این اقدام می‌تواند حرکتی مثبتی برای فوتبال هر دو کشور باشد و برای فیفا هم یک طرح بسیار مهیج قلمداد شود. فعلاً ما به همین جا اکتفا می‌کنیم، تا به بررسی جدول زمانی برای مذاکرات بعدی بپردازیم. با این حال هر اتفاقی رخ دهد، ما برای میزبانی از جام جهانی 2026 پیشنهاد خواهیم داد، که این پیشنهاد می‌تواند به‌صورت مشترک یا انحصاری باشد.


در همین حال، دسیو دماریا، رئیس فدراسیون فوتبال مکزیک هم به ESPN گفت که او روز یکشنبه با جیانی اینفانتینو ملاقاتی خصوصی داشته است و در آن جلسه رئیس فیفا را از احتمال ارائه یک پیشنهاد میزبانی مشترک از سوی این کشور و آمریکا مطلع کرده است. دو روز بعد، مجمع فیفا اعلام کرد که فرآیند جدیدی برای اعطای میزبانی جام جهانی در نظر گرفته خواهد شد و همچنین بر استقبال فیفا از پیشنهاد میزبانی‌های مشترک تأکید کرد. تصمیم نهایی درباره اینکه میزبانی جام جهانی 2026 به کدام کشور یا کشورها اعطا شود در ماه می سال 2020 اتخاذ خواهد شد.


از سال 2002 که کره و ژاپن به‌طور مشترک میزبان جام جهانی شدند، فدراسیون جهانی فوتبال تا به امروز پیشنهادات میزبانی مشترک از جام‌های جهانی را نپذیرفته است. با این حال دماریا درباره محتوای مذاکره‌اش با اینفانتینو گفت: آقای اینفانتینو نسبت به ایده‌ من برای میزبانی مشترک از جام جهانی بسیار مشتاق بود و از من خواست که این طرح را پیگیری کنم. ما متعهدانه تلاش خود را برای تبدیل شدن به اولین کشورش که سه بار میزبان جام جهانی بوده است، ادامه می‌دهیم و هر کاری از دست‌مان ساخته باشد برای رخ دادن این اتفاق انجام می‌دهیم، خواه این میزبانی مشترک و به‌همراه آمریکا باشد، خواه به‌صورت مستقل.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :