a/73297 :کد

0

زمین‌خواری‌های متعدد در سواحل دریای خزر

  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۵
تعداد بازدید : ۲۶۲   
 تحلیل ایران -زمین‌خواری‌های متعدد در سواحل دریای خزر

زمین خواری های متعددی در سواحل دریای خزر بویژه در میانکاله که از ارزشمند ترین پناهگاه های حیات وحش کشور اتفاق افتاده بود.زمین خواری های متعددی در سواحل دریای خزر بویژه در میانکاله که از ارزشمند ترین پناهگاه های حیات وحش کشور اتفاق افتاده بود که از ابتدای دولت یازدهم موضوع زمین خواری، تغییر کاربری و تصرفات داخل مناطقت حفاظت شده را در دستور کار قرار دادیم و مدیران را مکلف کردیم پرونده های قضایی را در این زمینه تشکیل داده و با متخلفان برخورد کرده و آزادسازی انجام دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران، معصومه ابتکار در حاشیه نشست مشترک با روسای دادستان های استان لرستان در جمع خبرنگاران با اشاره به مشاهده زمین خواری در اطراف شهرها و کلان شهرهای کشور، اظهار داشت: استان تهران و اطراف آن بدترین شرایط در خصوص زمین خواری را دارد بطوریکه در منطقه حفاظت شده ورجین در دوره ای واگذاری های گسترده ای صورت بود و تخلفاتی که سررشته آن مشخص شد که در دولت قبل اتفاق افتاده است.

 

وی گفت: با صدور احکام قضائی و پی گیری هایی که در سازمان حفاظت محیط زیست انجام دادیم بخش های عمده ای از تصرفات برگشت و آزادسازی شد.


رئیس سازمان محیط زیست کشور افزود: زمین خواری های متعددی در سواحل دریای خزر بویژه در میانکاله که از ارزشمند ترین پناهگاه های حیات وحش کشور اتفاق افتاده بود که از ابتدای دولت یازدهم موضوع زمین خواری، تغییر کاربری و تصرفات داخل مناطقت حفاظت شده را در دستور کار قرار دادیم و مدیران را مکلف کردیم پرونده های قضایی را در این زمینه تشکیل داده و با متخلفان برخورد کرده و آزادسازی انجام دهند.


ابتکار اضافه کرد: در بسیاری از استان ها این اقدامات انجام شده و گزارش جامعی در خصوص اینکه هزاران هکتار از مناطق آزادسازی شده است و ضمن شناسایی تصرفات برخورد قانونی صورت گرفته است.


مدیرکل محیط زیست لرستان نیز در خصوص زمین خواری های صورت گرفته در استان بیان داشت: این موضوع در استان در حد تصرف اراضی منابع ملی بوده زیرا چون لرستان استانی کوهستانی و کشاورزی محور است باعث شده اراضی ملی که در کنار اراضی کشاورزی هستند مورد تصرف قرار گیرند.


مهرداد فتحی بیرانوند با اشاره به اینکه شناسایی های لازم در خصوص اراضی حفاظت شده صورت گرفته است، افزود: ما نقشه این مناطق را از منابع طبیعی گرفته و اطراف مناطق حفاظت شده را مشخص کرده و برای همه آن ها پرونده تشکیل داده ایم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :