موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/73387 :کد

0

جلوگیری از عضویت روحانیون در انجمن‌های سیاسی، غیرقانونی است

  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۲:۵۳
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -جلوگیری از عضویت روحانیون در انجمن‌های سیاسی، غیرقانونی است

مرکز دیده‌بان حقوق بشر بحرین تصمیم رژیم آل خلیفه برای جلوگیری از عضویت روحانیان در انجمن‌های سیاسی را مغایر با قانون اساسی این کشور دانست.

مرکز دیده‌بان حقوق بشر بحرین تصمیم رژیم آل خلیفه برای جلوگیری از عضویت روحانیان در انجمن‌های سیاسی را مغایر با قانون اساسی این کشور دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از العهد، مرکز دیده بان حقوق بشر بحرین اعلام کرد که پیش نویس قانون جلوگیری از عضویت روحانیون در انجمنهای سیاسی، کاری غیر قانونی است که با قانون اساسی و منشورهای بین المللی در تضاد است.

 

شیخ میثم السلمان مسئول بخش آزادی های دینی در مرکز دیده بان حقوق بشر بحرین گفت که این تصمیم تعرض به حقوق شهروندی روحانیون است و به منزله عدم به رسمیت شناختن این حق برای آنها است و از سوی دیگر نشان دهنده علنی بودن تبعیض و ستم دینی و شدت گرفتن آن است.

 

وی تاکید کرد که این تصمیم به طور اساسی روحانیان منادی اصلاحات سیاسی و حفاظت از حقوق و گسترش عدالت اجتماعی و برابری شهروندی را هدف قرار داده است.

 

السلمان ضمن درخواست از رژیم آل خلیفه برای صرف نظر فوری از این تصمیم، بر ضرورت تشکیل کارگروه تحقیق بین المللی زیر نظر سازمان ملل متحد برای سفر به بحرین جهت پرده برداشتن از تبعیض نژادی موجود تاکید کرد.

 

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

 

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است.

 

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می کنند.

 

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

 

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده‌سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :