موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مسکن مهر

a/73427 :کد

0

روایتی تازه از لغو ۳ باره افتتاح مسکن مهر پردیس

  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۴:۵۹
تعداد بازدید : ۳۴۸   
 تحلیل ایران -روایتی تازه از لغو ۳ باره افتتاح مسکن مهر پردیس

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیشنهاد تامین ۶۰۰ میلیارد تومان از اعتبار مورد نیاز خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر پردیس توسط وزارت راه، روایت جدیدی از اتفاقات منجر شده به تعویق سه باره اف

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیشنهاد تامین ۶۰۰ میلیارد تومان از اعتبار مورد نیاز خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر پردیس توسط وزارت راه، روایت جدیدی از اتفاقات منجر شده به تعویق سه باره افتتاح مسکن مهر پردیس را بازگو کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران احمد اصغری‌مهرآبادی اظهار کرد: مسئله اول این است که سه مخزن آب شامل دو مخزن 10 هزار مترکعبی باید توسط شرکت عمران پردیس ساخته می‌شد که این مخازن اجرا شده‌اند.


وی با یادآوری این‌که در دولت قبل در رابطه با ساخت مخازن و سیستم‌های مورد نیاز آبرسانی تقسیم کار شده بود، تصریح کرد: یکی از این مخازن از آب چاه‌های فلمن پر شده بود که یک روز مانده به افتتاح شرکت آب و فاضلاب نامه‌ای با این مضمون داد که؛ «این آب شرب نیست و مضمون آن مشکل دارد»، در این رابطه از مسئولان وزارت نیرو سئوال کردم که گفتند بخشی از آب مربوط به چاه‌های فلمن و بخشی از آن از سد لتیان است و نیاز به تست دارد.


وی  افزود: آقای آخوندی نیز که متوجه این مسئله شد دستور داد افتتاح واحدهای مسکن مهر پردیس را دو هفته عقب بیاندازند تا آب تست شده و آب غیرشرب و غیر بهداشتی در اختیار مردم قرار نگیرد.


وی در ادامه با بیان این‌که وزارت نیرو نیز درباره اتفاقات پیش آمده برای مسکن مهر پردیس درست می‌گوید، گفت: 300 متر شبکه اصلی آبرسانی به پروژه‌های مسکن مهر فاز 11 پردیس باقیمانده و باید اجرا شود تا آب تصفیه شده در آن جریان یابد.


قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که البته هر دو طرف (وزارتخانه‌های راه و نیرو) درست می‌گویند، افزود: وزارت نیرو در بحث خدمات‌رسانی به پروژه‌های مسکن مهر خوب همکاری می‌کند، اما مشکل اصلی ما اعتباراتی که باید در اختیار وزارت نیرو قرار گیرد.


مهرآبادی نیازمند 5600 میلیارد تومان هستیم که بخشی از آن یعنی 160 میلیارد تومان مربوط به برق پایدار است که الان نیازی به آن نیست و در طول سال‌های آینده وزارت نیرو می‌تواند روی آن کار کند.


وی بیان کرد:‌ آقای امیرکمالی قائم مقام وزیر نیرو در طرح مسکن مهر چند روز گفت که با 2000 میلیارد تومان می‌توانیم آب برق و شبکه فاضلاب پروژه‌های مسکن مهر پردیس را تامین کنیم.


قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که به وزارت نیرو گفته‌ایم  30 درصد از منابع مورد نیاز را از طریق زمین تامین می‌کنیم و بقیه را دولت و وزارت نیرو تامین کنند، گفت: برای آب شرب پردیس هم پیشنهاد شد کارشناسان وزارت بهداشت  آب مخازن را تست کنند.


مهرآبادی با بیان این‌که 300 متر شبکه اصلی آبرسانی به پروژه‌های مسکن مهر فاز 11 پردیس باید توسط وزارت راه و شهرسازی ساخته شود که 15 روزه امکان اتمام آن وجود دارد،  افزود:‌نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در مسکن مهر نیز اعلام کرده به‌طور همزمان تجهیزات پمپاژ تامین می‌شود.


وی با یادآوری این‌که در دولت قبل بیش از 70 بار با حضور رئیس جمهوری و معاون اول پروژه‌های مسکن مهر افتتاح شد، بیان کرد: از کار نمی‌ترسیم و اگر وزیر راه بگوید هفته ای 5 بار به استان‌ها می‌رویم، اما واقعیت آن است که مشکل اصلی ما فاز 11 پردیس است که 3.5 تا 4 درصد از کل مسکن مهر شامل می شود چراکه در مکان بدی ساخته شده‌اند.


وی با اشاره به این‌که در این فاز 56 کیلومتر دیوار حائل با ارتفاع 26 ساخته شده است، اظهار کرد:‌به مدیران عامل شهرهای جدید کشور به خصوص پردیس و پرند تاکید کرده‌ایم که با وجود همه مشکلات باید واحدهای مسکن مهر تکمیل و افتتاح شده و طلسم باید شکسته شود.


وی در ادامه مشکل اصلی مسکن مهر فاز 11 را همان 300 متر شبکه اصلی آبرسانی اعلام کرد و با بیان این‌که وزارت نیرو بخش عمده‌ای از هزینه‌های مربوط به نصب انشعابات را دریافت کرده است، گفت:‌ آقای نامجو و نیکزاد وزاری سابق نیرو و راه و شهرسازی تفاهم کردند که تا سال 90 مطابق همان 900 هزار تومان برای آب، برق و فاضلاب محاسبه شود و چنانچه قیمت‌ها تغییر کرد برابر تفاهمنامه جدید عمل شود.


وی با بیان این‌که در این زمینه پیشنهاد داده‌ایم  برای این کار تورم محاسبه شود نه تعرفه جدید، تاکید کرد:‌ علی رغم همه بی پولی‌ها در مسکن مهر خیلی کار شده است.


منبع : خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :