موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/7343 :کد

0

آمریکا قصد داشت با ۱۲بمب هسته‌ای به ژاپن حمله کند

  یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ — ۰۲:۴۰
تعداد بازدید : ۲۶۸   
 تحلیل ایران -آمریکا قصد داشت با ۱۲بمب هسته‌ای به ژاپن حمله کند

بر اساس اسناد فاش شده بایگانی ارتش آمریکا، واشنگتن در دهه ۵۰ میلادی قصد داشته است با ۱۲بمب هسته‌ای به ژاپن حمله کند.

بر اساس اسناد فاش شده بایگانی ارتش آمریکا، واشنگتن در دهه 50 میلادی قصد داشته است با ۱۲بمب هسته‌ای به ژاپن حمله کند.

به گزارش تحلیل ایران، بر اساس اسناد فاش شده بایگانی ارتش آمریکا، این کشور قصد داشته است در صورت تسلیم نشدن ژاپن در 15 اوت 1945، بمب‌های هسته‌ای بیشتر و قدرتمندتری را علیه ژاپن بکار ببرد.

به نوشته وبگاه آمریکایی «دیلی بیست» در صورت عدم تسلیم ژاپن، قرار بود چند روز بعد از انفجارهای معروف هیروشیما و ناگازاکی سومین بمب هسته‌ای قدرتمندتر و در نهایت 12 حمله هسته‌ای علیه این کشور صورت پذیرد.

این اسناد که در جریان هفتادمین سالگرد بمباران هسته‌ای ناگازاکی و هیروشیما مطرح شدند، نشانگر قصد آمریکا برای تسلیم کردن بدون شرط ژاپن بودند.

بنابر این گزارش، ارتش آمریکا در بهار 1945 کمیته ویژه‌ای را برای بحث پیرامون شهرهای مهم ژاپن که باید مورد حمله قرار می‌گرفتند تشکیل داد و در عین حال مقام‌های آمریکایی بر این باور بودند که حکومت وقت ژاپن آشکارا نشان داده بود که قصد تسلیم شدن به هر قیمتی را ندارد.

بر اساس اسناد محرمانه، مقام‌های دولت وقت ژاپن حتی بعد از مورد حمله قرار گرفتن به وسیله 2 بمب هسته‌ای ترجیح داده بودند تا پای جان بجنگند.

 در اسناد محرمانه افشا شده آمده است که در کمیته ویژه ارتش آمریکا شهرهای کیوتو، هیروشیما، یوکوهاما، کوکورا، نیگاتا و حتی توکیو به عنوان مناطق محتمل برای حمله انتخاب شده بودند.

دیلی بیست در خاتمه این گزارش نوشت: خط تولید 12 بمب هسته‌ای دیگر برای حمله‌های دیگر علیه شهرهای ژاپن آماده شده بود تا در ماه‌های سپتامبر و اکتبر استفاده شود اما در 15 اوت 1945 خبر از تسلیم شدن ژاپن به میان آمد و کار انتقال پلوتونیوم متوقف شد.

 

فارس

                               

امریکا     ژاپن     انفجار     هیروشیما        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :