موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/73481 :کد

0

دسترسی کاربران به برخی سرویس های گوگل باز شد

  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۶
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -دسترسی کاربران به برخی سرویس های گوگل باز شد

از ساعاتی پیش ، دسترسی کاربران به برخی سرویس های گوگل که در لیست تحریم ها قرار داشت باز شد.

 

 

 

از ساعاتی پیش ، دسترسی کاربران به برخی سرویس های گوگل که در لیست تحریم ها قرار داشت باز شد.
به گزارش تحلیل ایران؛ از سال 2012 که تحریم ها علیه ایران آغاز شد ، بسیاری از سایت های اینترنتی و از جمله گوگل که پنجمین سایت پربازدید در ایران است هم در لیست تحریم ها قرار گرفت یعنی کاربران نمی توانستند با آی پی های ایران از این سرویس استفاده کنند.

 

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: اما گویا ساعاتی قبل ، دسترسی  کاربران به برخی سرویس های گوگل باز شد ، این سرویس دهنده های گوگل شامل google Analytics ، google developerandroid developer ، google earth می باشد.
 
google Analytics
 
گوگل آنالیتکس که از حدود ۴ سال پیش از دسترس کاربران ایرانی خارج شد و برای دسترسی به این سرویس باید با آی‌پی غیر از آی‌پی‌های ایرانی متصل می‌شدیم گویا هم اینک در دسترس مردم ایران قرار گرفت .
 
گوگل آنالیتکس سرویس گزارش و آماردهی وب‌سایت‌ها است. مدیران وب‌سایت‌ها از طریق این سرویس گوگل می‌توانند اطلاعات جامع و ارزشمندی از میزان بازدید و رفتارهای مخاطب خود بدست آورند و همچنین کمپین‌های تبلیغاتی خود را زیر نظر بگیرند. 
 
google developer

 Google software developer سایت مخصوص کسانی است که در غالب برنامه نویسی نرم افزار برای گوگل طراحی  می کنند ، که کاربران ایرانی اجازه دسترسی به آن نداشتند.
 
 
android developer

سایت  developer.android.com  ، یک سایت برنامه نویسی  است که از طرف گوگل بسته شده بود و دسترسی به آن بدون فیلتر شکن ممکن نبود.
 
google earth
 
برنامه‌ای است برای دریافت و مشاهدهٔ اطلاعات جغرافیاییِ جهان که به آن  نقشهٔ ۳بعدیِ می گویند. با گوگل ارث می توانید در فضای مجازی به همه جای زمین پرواز  کنید و تصاویر ماهواره‌ای، نقشه‌ها، پستی‌و‌بلندی‌ها، و ساختمان‌های سه‌بعدی، کهکشان‌های خارج از جوّ زمین و ژرفای اقیانوس‌ها را مشاهده  کنید.
 
گفتنی است ؛ هنوز گوگل در باره‌ی رفع این محدودیت برای کاربران ایرانی اطلاعیه‌ای صادر نکرده است و از این بابت ممکن است که این رفع محدویت موقتی یا اتفاقی باشد. با این حال امیدواریم که رفع محدودیت دائمی و عمدی باشد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :