موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/73619 :کد

0

۴۰۰۰جوان برای اجرای طرح‌ اقتصاد مقاومتی درآمل بکارگیری شود

  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۶
تعداد بازدید : ۳۰۶   
 تحلیل ایران -۴۰۰۰جوان برای اجرای طرح‌ اقتصاد مقاومتی درآمل بکارگیری شود

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل گفت: طرح‌های اقتصاد مقاومتی در غالب پنج منطقه این شهرستان با بکارگیری ۴ هزار جوان فعال در آمل برگزار می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل گفت: طرح‌های اقتصاد مقاومتی در غالب پنج منطقه این شهرستان با بکارگیری ۴ هزار جوان فعال در آمل برگزار می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران احمدعلی یگانه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  با بیان اینکه در سال 79 با ادغام دو نهاد جهاد سازندگی و وزرات جهاد کشاورزی سازمان بسیج سازندگی در کشور شکل گرفت، اظهار داشت: این سازمان به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت با استفاده از نیروی با نشاط و اردوهای جهادی در مناطق محروم و آسیب دیده فعالیت خود را آغاز کرد.

وی با تاکید براینکه این نهاد در سال گذشته با اجرای اردوهای 10 و 12 روزه در بخش کمک به سازندگی و محرومیت‌زدایی و طرح اقتصادی مقاومتی با عزیمت بسیجیان و جوانان به اردوهای جهادی در 15 گروه انجام داد، بیان کرد: این اردوها در بخش عزیمت جهادی به روستاها و مناطق محروم هفت روزه با کمک 825 نفر بوده که در بخش بسیجیان به روستاها و مناطق محروم نیز سه روزه صورت گرفت.

 

یگانه ادامه داد: در زمینه کمک به سازندگی و محرومیت‌زدایی و خدمات‌رسانی با اردوهای یک روزه بسیج اقشار 4 هزار و 213 نفر و برگزاری اردوهای هجرت دانش‌آموزی 370 نفر حضور یافتند.

مسئول بسیج سازندگی آمل با اشاره به اینکه در اجرای طرح اعزام تیم‌های بهداشتی درمانی در غالب 12 تیم به مناطق محروم در دستور کار قرار گرفت، افزود: در اجرای طرح اعطای تسهیلات اقتصاد مقاومتی سال گذشته از 190 پرونده معرفی به بانک 176 نفر از مزایای این وام بهره‌مند شدند.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 544 میلیون تومان تسهیلات به بخش‌های مرغ بومی، ماکیان، پرورش قارچ، زبورعسل، دام سبک و سنگین، شترمرغ، آبزیان، و سنایع دستی و تبدیلی تعلق گرفت، گفت: این تسهیلات از کف پنج میلیون تومان تا سقف 30 میلیون تومان با سپرده 16 درصد و 18 درصد بوده است.

 

یگانه با اعلام اینکه با توجه به اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز در مازندران و پایلوت قرار گرفتن شهرستان آمل مشاورانی از سوی این نهاد برای آموزش کشاورزان در زمان کاشت و داشت به اراضی شالیزاری اعزام شدند، عنوان کرد: در سال گذشته از 60 مشاور بکار گرفته شده در مزارع امسال به تعداد یکصد نفر رسیده است.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل با بیان اینکه امسال با منویات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل کارگروه این بخش در این شهرستان فعال شده است، گفت:این کارگروه به منظور توسعه اقتصادی آمل در پنج قطب رایج این شهرستان در بخش‌های دام سبک و سنگین، محصولات گلخانه‌ای، صنایع تبدیلی و آبزیان در دستور کار قرار گرفت.

 

وی با اشاره به اجرای طرح اردوهای جهادی در سال‌جاری بیان کرد: در نوروز امسال اردوهای هجرت هفت روزه با 12 گروه در لرستان و گروه جهادی دانشجویی هرمزگان انجام شد.

یگانه با تاکید براینکه طبق ابلاغیه برای اردوهای جهادی در طرح یک روزه برای این شهرستان 6 هزار و 700 نفر، سه روزه 150 نفر، هفت روزه هزار و 80 نفر و ده روزه هم 400 نفر ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: در اجرای طرح آموزشی و زیرساختی حرفه‌ای اقتصاد مقاومتی در بخش‌های مشاغل خانگی و طرح‌های صنایع تبدیلی 300 طرح در این شهرستان باید اجرایی شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :