موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/73658 :کد

0

کویت: مذاکرات صلح یمن سقف زمانی ندارد

  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۲:۳۲
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -کویت: مذاکرات صلح یمن سقف زمانی ندارد

معاون وزیر خارجه کویت ضمن ابراز خوش‌بینی نسبت به نتایج مذاکرات صلح یمن در کویت، تصریح کرد نمی‌توان برای این مذاکرات سقف زمانی تعیین کرد.

معاون وزیر خارجه کویت ضمن ابراز خوش‌بینی نسبت به نتایج مذاکرات صلح یمن در کویت، تصریح کرد نمی‌توان برای این مذاکرات سقف زمانی تعیین کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «کونا»، «خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت ابراز خوش‌بینی کرد که مذاکرات صلح یمن، که کویت از 21 آوریل گذشته میزبان آن شده است، به نتایج مثبتی منتهی شود.

 

الجارالله در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه مراسم افتتاحیه سفارت جزایر قمر در این کشور، بر ضرورت حل بحران یمن و پایان دادن به رنج و مشکلات مردم یمن تأکید کرد.

 

وی درخصوص مذاکرات صلح یمن گفت: «ما اطمینان داریم که طرف‌های یمنی به نتایج سازنده‌ای می‌رسند که به درگیری‌های چند ساله در این کشور پایان خواهد داد.»

 

معاون وزیر خارجه کویت درخصوص دستیابی به توافق صلح قبل از ماه مبارک رمضان، تصریح کرد «این مذاکرات سقف زمانی ندارد و ما امیدواریم که این مذاکرات به زودی به توافق صلح پایدار و فراگیر ختم شود.»

 

طبق این گزارش، روسای هیات‌های یمنی، امروز- یکشنبه- نشست مشترکی را با هدف نزدیک‌سازی دیدگاه‌ها درخصوص برخی مسائل از جمله مسائل امنیتی، روند سیاسی و طرح‌های پیشنهادی مورد توافق آن تشکیل دادند.

 

پیش از این، «اسماعیل ولد الشیخ احمد» نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن تأکید کرد، پیشرفت در مذاکرات صلح یمن در کویت «مستمر ولی تقریبا کُند است.»

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :