موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/73670 :کد

0

عملیات بازپس گیری موصل رو به پیشرفت است

  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۱
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -عملیات بازپس گیری موصل رو به پیشرفت است

نماینده ارشد آمریکا در ائتلاف علیه داعش روز یکشنبه اعلام کرد : تهاجم برای بازپس گیری شهر موصل عراق از دست این گروه رو به پیشرفت است.

نماینده ارشد آمریکا در ائتلاف علیه داعش روز یکشنبه اعلام کرد : تهاجم برای بازپس گیری شهر موصل عراق از دست این گروه رو به پیشرفت است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رویترز از امان ، برت مک گورک در کنفرانسی در پایتخت اردن گفت : داعش به 'بمب گذاری های انتحاری ' خود بازگشته است چرا که مناطق تحت کنترل این گروه رو به کاهش است و داعش در موضع دفاعی قرار گرفته است .

 

این اظهارات وی زمانی ایراد شده که مهاجمان انتحاری وارد یک مجتمع گاز در شمال بغداد شده و دست کم هفت نفر را در حمله ای که داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت، کشتند.

 

مک گورک گفت :' ما اکنون در حال پیشرفت علیه داعش هستیم . '

 

وی گفت :' مبارزه برای منزوی ساختن ، تحت فشار گذاشتن و محدود کردن داعش در موصل پیش از این آغاز شده است . '

 

این نماینده امریکا گفت :' ما تقریبا هر روز در حال انجام حملات هوایی دقیق در موصل هستیم ، اطلاعات زیادی از مردم داخل موصل در باره عملکرد داعش در این شهر داریم . '

 

ارتش عراق در اواخر ماه مارس گفت : نیروهایش و شبه نظامیان متحد آنها آنچه را که انتظار می رود یک تهاجم طولانی و دشوار برای بازپس گیری موصل مرکز اصلی داعش در این کشور باشد، آغاز کرده اند.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :