موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/7371 :کد

0

بنیاد یهودی شیکاگو مخالفت خود را با توافق هسته ای اعلام کرد

  یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ — ۰۹:۱۸
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -بنیاد یهودی شیکاگو مخالفت خود را با توافق هسته ای اعلام کرد

بنیاد یهودی شیکاگو ضمن اعلام مخالفت با توافق هسته‌ای ایران، تاکید کرد که هیچ توافقی نباید ناخواسته موجب شود که ایران به مشروعیت بین‌المللی دست یابد.

بنیاد یهودی شیکاگو ضمن اعلام مخالفت با توافق هسته‌ای ایران، تاکید کرد که هیچ توافقی نباید ناخواسته موجب شود که ایران به مشروعیت بین‌المللی دست یابد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه جروزالم پست، هیات مدیره بنیاد یهودی شیکاگو روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: پس از مذاکرات 3 ساعته اعضای هیات مدیره، اکثریت اعضا خواستار آن شدند که کنگره آمریکا با برجام هسته‌ای مخالفت کند و از نمایندگان کنگره خواستند تا با همکاری با دولت اوباما، به دنبال یافتن راهکارهای بهتری برای حل و فصل مساله اتمی ایران باشند.
آمریکا و سایر قدرت های جهانی شامل روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان 23 تیرماه به جمع‌بندی اولیه بر سر برنامه هسته‌ای ایران دست یافتند. بر اساس برجام، تهران موافقت کرده است تا در ازای لغو تحریم های بین المللی، بخشی از فعالیت های اتمی خود را محدود کند.
کنگره آمریکا اکنون تا اواسط سپتامبر فرصت دارد تا در خصوص این توافقنامه رای گیری کند. در صورت رد این توافقنامه از سوی کنگره، اوباما نیز 22 روز فرصت دارد تا آن را وتو کند. کنگره برای رد وتوی اوباما نیاز به دو سوم آراء نمایندگان دارد.
بنیاد یهودی شیکاگو با درآمد 100 میلیون دلار در سال، یک سازمان بزرگ مذهبی برای یهودیان به شمار می رود. حدود 300 هزار یهودی در شیکاگو زندگی می کنند. البته بخش عمده‌ای از یهودیان آمریکایی به هیچ یک از سازمان های یهودی وابستگی و تعلق ندارند.
بنیاد یهودی شیکاگو در ادامه این بیانیه از دولت اوباما به خاطر تمرکز بر تهدید هسته‌ای ایران تشکر و قدردانی کرده ولی گفته است که توافق ایران باید مستحکمتر شود، جنگ تنها گزینه جایگزین برای این توافق نخواهد بود.
پیش از این 17 سازمان و گروه یهودی دیگر نیز مخالفت خود را با توافق هسته‌ای ایران اعلام کرده‌اند. هیات مدیره بنیاد یهودی شیکاگو اعلام کرده است که برای دستیابی به این تصمیم با مقام‌های دولت اوباما، رژیم صهیونیستی، هیات کنگره‌ای ایلینوی و کارشناسان مستقل مشورت کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :