a/73747 :کد

0

افزایش دوبرابری صادرات نفت پس از پسابرجام

  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۲
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -افزایش دوبرابری صادرات نفت پس از پسابرجام

سخنگوی دولت با اشاره به افزایش ۳ میلیارد دلاری سرمایه گذاری خارجی مستقیم در کشور از افزایش دو برابری صادرات نفت پس از پسابرجام خبر داد.

 

 

 

سخنگوی دولت با اشاره به افزایش 3 میلیارد دلاری سرمایه گذاری خارجی مستقیم در کشور از افزایش دو برابری صادرات نفت پس از پسابرجام خبر داد.
به گزارش تحلیل ایران؛ نوبخت در نشست سفرا و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با عنوان "برجام و اقتصاد مقاومتی، فرصت ها و ظرفیت ها" افزود:در دوره پس از برداشتن تحریم ها، برای رویکرد اقتصاد مقاومتی گام برداشته شده و در پرتو سند فرادست نظام و برنامه ششم کشور درصدد گام برداشتن برای رشد اقتصاد مطلوب هستیم.

وی گفت: ایجاد رشد اقتصادی مبتنی بر ویژگی ها و مولفه های درون زا و مردمی بودن ، توزیع متوازن ثروت و عدالت و دانش بنیان، استوار بوده و ما در این زمینه خواهان رایزنی های لازم روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای تحقق اهداف برنامه ششم در بخش خارجی هستیم.

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: سخنگوی دولت درباره نتایج حاصله از افزایش مراودات کشورها با جمهوری اسلامی ایران گفت: تاکنون بیش از 3 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی مستقیم در کشور از مقطع امضای برجام را عملی ساخته ایم و میزان صادرات نفت ایران پس از فضای پسابرجام به بیش از دو برابر افزایش یافته است.

وی گفت: حضور 8 رئیس جمهور و 5 نخست وزیر و 3 رئیس مجلس و 28 وزرای خارجه گویای آثار ملموس از انگیزه های کشورهای خارجی برای روآوری به اقتصاد رو به رشد ایران است.

نوبخت از سفرا خواست در چارچوب طرح های اقتصاد مقاومتی تلاش کنند که سرمایه گذاری خارجی در زمینه طرح های آب ، محیط زیست ، حمل و نقل ریلی را تسهیل کنند.

وی گفت: به موازات اقدامات جذب سرمایه گذاری ضروریست که واحدهای اقتصادی شرایط تحرک اقتصادی را فراهم ساخته و حداکثر ظرفیت بهره وری را اشکار سازند و در این زمینه در جهت جذب تامین منابع مالی و شرایط فایناس در راستای اهداف برنامه توسعه ششم قدم بردارند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :