موضوعات ‌مرتبط: فناوری اینترنت

a/73765 :کد

0

مسدود شدن کامل فلش در مرورگرهای کروم

  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۹
تعداد بازدید : ۲۴۳   
 تحلیل ایران -مسدود شدن کامل فلش در مرورگرهای کروم

گوگل از برنامه های خود برای آغاز بلوکه کردن محتوای فلش در مرورگر کروم به علت آسیب پذیری های امنیتی جدی این نرم افزار خبر داده است.

 

 

 

گوگل از برنامه های خود برای آغاز بلوکه کردن محتوای فلش در مرورگر کروم به علت آسیب پذیری های امنیتی جدی این نرم افزار خبر داده است.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار فارس به نقل از ورج، قرار است در نهایت تا قبل از پایان سال 2016 میلادی پخش هیچ گونه محتوای فلشی در محیط مرورگر کروم امکان پذیر نباشد.


در حال حاضر محتوای فلش به طور پیش فرض در مرورگرهای کروم بلوکه است و کاربران علاقمند می‌توانند در صورت تمایل پخش این نوع محتوا را با کلیک کردن بر روی آنها ممکن کنند. اما این کار باید در مورد هر سایت به طور جداگانه صورت بگیرد. البته انتخاب کاربران در مورد هر سایت در حافظه مرورگر کروم باقی می ماند.


در حال حاضر 10 سایت برتر اینترنت از این قانون کروم مستثنی هستند تا کاربران از این بابت آزار نبینند. از جمله سایت های استثنا شده می توان به یوتیوب، فیس بوک، یاهو، توییچ و آمازون اشاره کرد. اما استثنا شدن این سایت ها تنها تا پایان سال 2016 پابرجا خواهد ماند و پس از آن بلوکه شدن محتوای فلاش به طور پیش فرض در مورد تمام سایت ها اجرا می شود.


البته بعد از اعمال این محدودیت باز هم اجرای محتوای فلاش در صورت تمایل کاربر ممکن خواهد بود، اما شرکت هایی مانند گوگل در تلاش برای تشویق کاربران به استفاده از فناوری های چندرسانه ای جدیدتر و ایمن تر مانند HTML5 هستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :