موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی راه و شهر سازی

a/73875 :کد

0

تعدیل شرایط ثبت‌نام واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر از خردادماه

  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۹
تعداد بازدید : ۲۹۱   
 تحلیل ایران -تعدیل شرایط ثبت‌نام واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر از خردادماه

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر از تعدیل سایر شروط ثبت‌نام واحدهای مسکن مهر در آینده‌‌ای نزدیک خبر داد.قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر از تعدیل سایر شروط ثبت‌نام واحدهای مسکن مهر در آینده‌‌ای نزدیک خبر داد و گفت: از ۲۹۲ هزار واحد افتتاح شده در سال ۹۴ نزدیک به ۷۰ هزار واحد آن مربوط به شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و شهرهای جدید پرند و اندیشه استان تهران بوده است.


به گزارش تحلیل ایران، احمد اصغری مهرآبادی درخصوص وضعیت کنونی واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر در کشور بیان کرد: با گذشت حدود یک ماه و نیم از زمان آغاز تعدیل شرایط ثبت‌نام واحدهای مسکن مهر و اطلاع‌رسانی انجام شده، ثبت نام حدود یک‌هزار واحد از پروژه‌ها از سوی متقاضیان انجام شده است. این درحالی است که همچنان تعداد قابل توجهی از واحدها فاقد متقاضی هستند که قصد داریم پس از پایان اردیبهشت‌ماه آن دسته از پروژه‌های نیمه‌تمام (بلوک‌هایی که بخشی از واحدهای آنها فروخته شده است) را با تعدیل سایر شروط برای ثبت‌نام در معرض فروش قرار دهیم.


مهرآبادی در این خصوص افزود: درباره سایر پروژه‌هایی که  100 درصد آنها بدون متقاضی بوده و هیچ‌یک از واحدهایش به فروش نرسیده تمهیداتی را اندیشیده‌ایم که در آینده‌ای نزدیک به اجرا گذاشته خواهد شد.


قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اشاره به قانون تأمین خدمات زیربنایی در سایت مسکن مهر بیان کرد: با توجه به قانون ساماندهی و آیین‌نامه اجرایی آن، تأمین خدمات زیربنایی در سایت مسکن مهرکل کشور به جز شهر جدید پردیس به عهده وزارت نیرو است.

به گفته وی براساس تفاهم‌نامه امضا شده بین دو وزیر وقت راه و شهرسازی و نیرو در سال‌های گذشته وظیفه ایجاد شبکه، تصفیه‌خانه، مخزن و ... در شهر جدید پردیس برعهده شرکت عمران شهرهای جدید و بخشی از آن برعهده وزارت نیرو خواهد بود. متأسفانه همچنان علی‌رغم تمام تلاش‌های صورت گرفته و تأکید وزیر راه و شهرسازی، در شهر جدید پردیس به دلیل مشکلات متفاوتی که نسبت به شهرهای دیگر دارد افتتاح پروژه‌ها با مشکل مواجه شد که به زودی و با رفع این مشکلات واحدهای آماده شهر پردیس تحویل متقاضیان می‌شود.


مهرآبادی در این خصوص تأکید کرد: درحال حاضر نیز مهمترین مشکل ما کمبود منابع مالی است و مشکل دیگری بین دو وزارتخانه مورد اشاره وجود ندارد. در این راستا دولت محترم تدبیر و امید نیز درصدد مساعدت بیشتر برای اتمام هرچه سریعتر این پرونده است و وزیر راه و شهرسازی نیز درخصوص بستن این پرونده تأکید بسیاری دارد.


وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: در دولت یازدهم علی‌رغم تمامی مشکلات و تنگناهای مالی موفق شدیم بیش از 700 هزار واحد را تکمیل کنیم و به بهره‌برداری برسانیم که شامل تمامی استان‌های کشور می‌شود. در واقع در دولت یازدهم که شرایط واقعا سخت شده و با تنگناهای مالی شدیدی روبه‌رو هستیم تاکنون درکل کشور 75 نوبت افتتاح صورت گرفته که نشان‌دهنده تلاش دلسوزانه همه دست‌اندرکاران این عرصه به شمار می‌رود.


قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان این مطلب که از این رقم تکمیل حدود 292 هزار واحد در سال 94 محقق شده است گفت: از این تعداد نزدیک به 70 هزار واحد آن مربوط به شهرهای بالای 25 هزار نفر و شهرهای جدید پرند و اندیشه استان تهران بوده است.


مهرآبادی در پایان افزود: امیدواریم هرچه سریعتر نیز طلسم افتتاح پردیس شکسته و واحدهای آماده به متقاضیانی که چندین سال منتظر آن بودند تحویل داده شود؛ چون به جد پیگیر آن هستیم.


این مقام مسئول در پایان تعداد واحدهای باقی‌مانده را 340 هزار واحد اعلام کرد و گفت: امیدواریم تا پایان امسال عملیات ساختمانی واحدهای بدون معارض سایت مسکن مهر به اتمام برسد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :