موضوعات ‌مرتبط: سیاسی تروریسم

a/739 :کد

0

هویت جلاد داعشی فاش شد

  پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۳ — ۲۱:۰۳
تعداد بازدید : ۷۴۶   
 تحلیل ایران -هویت جلاد داعشی فاش شد

«خان جهادی» یا «جلاد لندنی» توصیف های بی بی سی برای معرفی محمد موازی است.

«خان جهادی» یا «جلاد لندنی» توصیف های بی بی سی برای معرفی محمد موازی است.
بی بی سی اعلام کرد که جلاد داعشی که همیشه سرتا پا پوشیده در لباسی سیاه و خنجر به دست سر قربانیان خود را جدا می کند بریتانیایی و اهل غرب لندن است.
تصویر با نقاب وی در ویدئوهای سر بریدن چندین گروگان غربی از جمله الن هینینگ و دیوید هینز دیده شده بود.
به گزارش بی بی سی، سرویس های امنیتی بریتانیا پیشتر او را شناسایی کرده بودند اما به دلایل عملیاتی نخواستند هویتش را فاش کنند.
اموازی اولین بار در اوت گذشته زمانی که ظاهرا در حال کشتن جیمز فولی، روزنامه نگار آمریکایی بود، در یک ویدئو دیده شد.
تصور می شود وی بعدها در ویدئوهای سر بریده شدن استیون ساتلاف روزنامه نگار آمریکایی، دیوید هینز امدادگر بریتانیایی، آلن هنینگ راننده تاکسی بریتانیایی، و عبدالحرمان کاسیگ امدادگر آمریکایی معروف به پیتر دیده شده است.
اعتقاد بر این است که اموازی از همدستان یک مظنون سابق بریتانیایی است که سال 2006 به سومالی سفر کرد و گفته می شود در راه اندازی و تامین بودجه یک شبکه برای گروه پیکارجوی سومالیایی الشباب دخیل بوده است.
کشورهای اردوگاه ضدسوری بویژه آمریکا، انگلیس، فرانسه و چند کشور عربی منطقه، داعش و دیگر گروههای مسلح تکفیری از جمله جبهه النصره را با هدف انجام اقدامات تروریستی و درگیری های مسلحانه علیه حکومت بشار اسد، مورد حمایت گسترده تسلیحاتی، اطلاعاتی و مالی قرار دادند.
بر اساس گزارش های رسمی، بیش از 500 انگلیسی برای جنگیدن در کنار گروه های افراطی و تروریستی بویژه داعش به سوریه و عراق رفته اند و گفته می شود که تاکنون نیمی از آنان به انگلیس بازگشته اند.
از سوی دیگر، همزمان با اعتراف مقامات رسمی کشورهای اروپایی مبنی بر عضویت بیش از سه هزار شهروند غربی بویژه انگلیس، فرانسه و آلمان در داعش، حضور ده ها صهیونیست در این گروه تروریستی توسط یک مقام عراقی تایید شد.
گزارش ها نشان می دهد که گروه تروریستی داعش سلاح های ساخت سال 2014 را در اختیار دارد و اعضای آن از شهروندان 67 کشور هستند.
بسیاری از گزارش ها همچنین نشان می دهد که گروه های تروریستی چند ملیتی ضد سوری با کامیون های انباشته از تسلیحات از خاک ترکیه به سوریه منتقل می شدند که هنوز این روند ادامه دارد.

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :