موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سینما و تئاتر

a/73914 :کد

0

راهکار حل مشکل بیمه هنرمندان فراتر از سازمان سینمایی است

  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۶
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -راهکار حل مشکل بیمه هنرمندان فراتر از سازمان سینمایی است

رئیس سازمان سینمایی، با اشاره به اینکه راه حلی برای مشکل بیمه هنرمندان هنوز نتوانستیم پیدا کنیم، گفت: باید دیگران به کمک ما بیایند و حل این مسئله به تنهایی از عهده ما برنمی‌آید.

رئیس سازمان سینمایی، با اشاره به اینکه راه حلی برای مشکل بیمه هنرمندان هنوز نتوانستیم پیدا کنیم، گفت: باید دیگران به کمک ما بیایند و حل این مسئله به تنهایی از عهده ما برنمی‌آید.

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الله ایوبی شامگاه دوشنبه در حاشیه جشن سینمای جوان که در سالن سوره‌ حوزه‌ هنری برگزار شد در جمع خبرنگاران درباره رفع مشکلات صندوق بیمه بیکاری هنرمندان، اظهار کرد: راهکار این مشکل فراتر از سازمان سینمایی است. این مسئله‌ای است که هنوز نتوانستیم حل کنیم لذا باید دیگران به کمک ما بیایند و حل این مسئله به تنهایی از عهده ما برنمی‌آید.


وی همچنین درباره حضورش در جشنوار کن نیز توضیح داد: امسال به دلیل اینکه ما دو فیلم «فروشنده» ساخته‌ اصغر فرهادی و «وارونگی» ساخته‌ بهنام بهزادی را در جشنواره‌ کن داریم و یکی از اعضای هیئت داوران، کتایون شهابی است، به احتمال زیاد به جشنواره کن می‌روم.


رئیس سازمان سینمایی درباره‌ گلایه‌های فیلمسازان فیلم کوتاه در مورد کمبود حمایت‌ها نیز گفت: بودجه‌های ما اساسا در حد حمایت و کمک به خیل عظیم جوانانی که در سراسر کشور در این زمینه فعالیت می‌کنند، نیست.


وی ادامه داد: اما امسال با توجه به رونق سینما شاید بشود از بخش حرفه‌ای کمتر حمایت کرد و آنها بتوانند پول‌های خودشان را از گیشه دربیاورند.


ایوبی خاطرنشان کرد: سال گذشته بودجه تولید ما در انجمن بسیار ناچیز بود اما امسال این بودجه چند برابر شده و مهم‌ترین حمایتی که فیلمسازان جوان از ما انتظار دارند حمایت در بخش تولید و روزآمد کردن تجهیزات است که برای آن هم بودجه‌ای دیده شده است.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :