موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/73969 :کد

0

نادیده گرفتن کشورهای فقیر در توافقنامه تغییرات جوی پاریس

  ﺳﻪشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۷:۵۸
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -نادیده گرفتن کشورهای فقیر در توافقنامه تغییرات جوی پاریس

یکی از گروه‌های بین‌المللی امدادرسانی اعلام کرد: توافقنامه تغییرات اقلیمی پاریس فاقد مکانیزم‌های مناسب برای تضمین حمایت مالی از کشورهای فقیرتر است.

 

 

 

یکی از گروه‌های بین‌المللی امدادرسانی اعلام کرد: توافقنامه تغییرات اقلیمی پاریس فاقد مکانیزم‌های مناسب برای تضمین حمایت مالی از کشورهای فقیرتر است.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، گروه بین‌المللی امدادرسانی "آکسفام" در گزارشی اعلام کرد: در توافقنامه تغییرات اقلیمی پاریس مکانیزم‌های حمایت مالی از کشورهای فقیر به منظور سازگار کردن آنها با گرمای جهانی ارائه نشده است.


در این مطالعه آمده است: هزینه بالای سازگاری با تغییرات آب و هوایی همچون راهکارهایی برای کنترل سیل و تولید محصولات مقاوم در برابر خشکسالی این مفهوم را دارد که کشاورزانی که وسعت فعالیت‌های زراعی آنها کمتر است در سراسر جهان به حال خود رها می‌شوند.


ایسنا نوشت: کنفرانس تغییرات اقلیمی پاریس، دسامبر سال گذشته برگزار شد و شرکت کنندگان آن به توافقی تاریخی دست پیدا کردند هرچند آکسفام کشورهای غربی را به دلیل عدم تعهد برای سرمایه‌گذاری عینی مورد انتقاد قرار داد.


در این گزارش آمده است: در صورتی که همکاری جهانی در راستای مقابله با پدیده تغییرات جوی عادلانه و بادوام باشد، هیچ یک از کشورهای جهان نادیده گرفته نمی‌شوند به خصوص کشورهایی که در برابر پیامدهای این پدیده بیشترین میزان آسیب پذیری را دارند.


به گزارش روزنامه ایندیپندنت، آکسفام تخمین زده است تنها 16 درصد از مبلغ 100 میلیارد دلاری که کشورهای ثروتمند در سال 2009 متعهد شده بودند سالانه به کشورهای فقیرتر کمک کنند تا با تغییرات اقلیمی سازگار شوند و انتشار گاز کربن را کاهش دهند، پرداخت شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :