موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/73998 :کد

0

مجلس با قانون‌گذاری در حوزه فضای مجازی مخالفت کرد

  ﺳﻪشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۹:۵۶
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -مجلس با قانون‌گذاری در حوزه فضای مجازی مخالفت کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده‌ای از لایحه دائمی شدن احکام برنامه‌های توسعه که تکالیف جدیدی را برای شورای عالی فضای مجازی تعیین می‌کرد، حذف کردند.

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده‌ای از لایحه دائمی شدن احکام برنامه‌های توسعه که تکالیف جدیدی را برای شورای عالی فضای مجازی تعیین می‌کرد، حذف کردند.به گزارش تحلیل ایران، این مواد یک بار در صحن بررسی شده و به خاطر ابهامات موجود به کمیسیون بازگشت.با تصویب اخطار نصرالله پژمان‌فر عضو کمیسیون فرهنگی، ماده‌ای از این لایحه در خصوص تعیین تکالیفی جهت ارتقای سطح حفاظت از اطلاعات رایانه‌ای و امنیت فناوری‌ها و اجرای سند امنیت فضای تبادل اطلاعات حذف شد. مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۰ شورای عالی فضای مجازی را راه‌اندازی کرده و تکالیفی برای آن مشخص کردند.

مهر نوشت: عضو ناظر مجلس بر شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: محتوای این ماده الحاقی در تکالیف ابلاغی مقام معظم رهبری در شورای عالی فضای مجازی دخالت می‌کند رهبر انقلاب در تکالیف جدیدی که به این شورا محول کردند، بر حفظ همه جانبه این عرصه، توسعه محتوایی و خدمات، مراقبت از فضای مجازی تاکید کردند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز این اخطار را وارد دانست و گفت: بر اساس اصل ۱۱۰ قانون اساسی، مقام معظم رهبری تکالیف مربوطه را برای شورای عالی فضای مجازی تعیین کرده‌اند.نمایندگان نیز با ۱۵۰ رای موافق، ۱۸ رای مخالف، ۷ رای ممتنع از مجموع ۲۱۷ نماینده حاضر در مجلس با حذف این ماده موافقت کردند.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :