موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/74019 :کد

0

آمادگی صندوق بین المللی پول برای ارتقای جایگاه اقتصادی ایران

  ﺳﻪشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۷
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -آمادگی صندوق بین المللی پول برای ارتقای جایگاه اقتصادی ایران

معاون اول مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول (IMF) در دیدار با مدیران عامل بانک های ایرانی بر آمادگی این صندوق برای ارتقای جایگاه اقتصادی ایران تاکید کرد.

 

 

 

معاون اول مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول (IMF) در دیدار با مدیران عامل بانک های ایرانی بر آمادگی این صندوق برای ارتقای جایگاه اقتصادی ایران تاکید کرد.
به گزارش تحلیل ایران در این دیدار که در بانک ملی ایران صورت گرفت ، دیوید لیپتون شرایط کنونی را یک شرایط ویژه برای سرمایه‌گذاری در ایران و تقویت نظام اقتصادی ایران و بانک‌های ایرانی برشمرد و گفت: در این شرایط بانک‌ها تلاش می‌کنند سطح فعالیت خود را ارتقا دهند خود را با استانداردهای تعریف‌شده برای بانک‌ها در سطح بین‌المللی متناسب کنند. 

وی در ادامه ضمن تأکید بر تلاش بانک‌های ایرانی برای رعایت استانداردها و تمامی قوانین و مقررات بین‌المللی بویژه قوانین ضدپولشویی (AML) و مبارزه با تروریسم (CFT) در سطح بین‌المللی و به دست‌آوردن اعتماد و حسن نیت بانک‌های بزرگ اروپایی و نیز پیاده‌سازی سیستم‌های یکپارچه کنترلی تصریح کرد : ارتباط با بانک‌های جهانی برای ایران یک امر ضروری است و صندوق به دولت ایران کمک خواهد کرد تا به سطح مناسبی از استانداردها رسیده و جایگاه اقتصادی خود را ارتقا بخشد.

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: دکتر عبدالناصر همتی مدیر عامل سابق بانک ملی ایران نیز ضمن معرفی اجمالی این بانک به فعالیت شعب و سابسیدری‌های بانک در خارج از کشور اشاره کرد و در این میان برقراری روابط کارگزاری با برخی بانک‌ها را مستلزم ایجاد زمینه مناسب همکاری‌های بین‌المللی برشمرد و گفت: این امر در شرایط کنونی نتیجه احیای سریع‌تر فعالیت‌های برخی از واحدهای بانک در خارج از کشور است و نقش صندوق بین‌المللی پول در زمینه سیاستگذاری اقتصادی کشورها حائز اهمیت است.

بنابر گزارش بانک ملی ایران ، در ادامه مدیران عامل بانک‌ها و اعضای هیأت مدیره بانک ملی ایران نیز به ارائه دیدگاه های خود پیرامون در دست اقدام بودن ایجاد نرم‌افزارهای لازم جهت رعایت قوانین و الزامات ضدپولشویی و تأمین مالی تروریسم ، رسیدن به سطح مطلوبی از تطبیق و برقراری ارتباط با بانک‌های تراز اول دنیا و عدم تعمیم جرایم مالی اعمال‌شده بر بانک‌های اروپایی به بانک‌های ایرانی پرداختند .
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :