موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جامعه

a/74069 :کد

ضرورت ترویج فرهنگ حمایت از نیازمندان از سوی ثروتمندان

احمدرضا صباغی

  ﺳﻪشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۷
تعداد بازدید : ۹۶۷   
 تحلیل ایران -ضرورت ترویج فرهنگ حمایت از نیازمندان از سوی ثروتمندان

تولید ثروت دراسلام ازراههای درست ومشروع همیشه به طور مکرر تاکید شده است به طوری که ازسوی پیامبر روایت های مختلفی مبنی بر تولید ثروت دراسلام بیان شده است.

تولید ثروت دراسلام ازراههای درست ومشروع همیشه به طور مکرر تاکید شده است به طوری که ازسوی پیامبر روایت های مختلفی مبنی بر تولید ثروت دراسلام بیان شده است.


درواقع با توجه به اینکه در کشورهای غربی فرد ثروتمند برای کمک به سایر قشرهای محروم جامعه از هیچ کمکی دریغ نمی کند به نظر می رسد در ایران هنوز فرهنگ این موضوع به طور کامل جا نیفتاده است.


در واقع متاسفانه در کشورما فرد ثروتمند بیشتر به فکر افزایش میزان ثروت ودارایی ها خود است تا به جای اینکه به فکر کمک به نیازمندان باشد.از طرفی در کشور ما بسیاری از افراد ثروتهای خود را از راههای نامشروع کسب می کنند وبا این ثروت به میزان دارایی ها خود اعم از زمین،خانه،ویلا وحتی خودرو هم اضافه می کنند اما دریغ از اینکه کمکی به نیازمندان کشور بکنند.


در واقع فرد ثروتمند در کشورهای غربی به دلیل کمک به نیازمندان به عنوان یک فرد مقدس شناخته می شود در حالی که در ایران فرد ثروتمند در نزد مردم به هیچ وجه چهره مقدسی ندارد البته این موضوع ممکن است استثناهایی در کشورمان داشته باشد ولی  به صورت کلی درایران افراد ثروتمند کمتر به فکر کمک به نیازمندان هستند.


در حقیقت اگر ثروت افراد ثروتمند در کشور ما با ایجاد اشتغال وکارآفرینی برای جوانان وقشرهای محروم جامعه گره بخورد می توان به مقدس شدن فرد ثروتمند در ایران امیداواربود.ازطرفی آن موضوعی که در کشورهای غربی به واضح مشخص است این است که فرد ثروتمند بسیار ساده تر از قشرهای دیگر جامعه زندگی می کند وچندان اهل به رخ کشیدن ونشان دادن ثروتش به مردم نیست واین اتفاق در حالی است که در ایران برعکس این موضوع اتفاق می افتد وفرد ثروتمند بیشتر به دنبال به رخ کشیدن ثروت خود به مردم است.


البته نباید از ذکر این نکته غافل شویم که در ایران افراد ثروتمند بیشتر از راههایی ثروت خود را کسب می کنند که برای کسب آن ثروت به اندازه یک ثروتمند غربی زحمت نکشیده اند.بنابراین با توجه به اینکه در کشورهای غربی فرد ثروتمند به دلیل کمک به قشرهای ضعیف جامعه ازجمله افراد مقدس شمرده می شود به نظر می رسد حمایت از نیازمندان ومحرومان از سوی ثروتمندان در کشورمان باید تبدیل به یک فرهنگ شود.

                               

  احمدرضا صباغی
 
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :