موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/74132 :کد

0

کری: همه طرفها با تشکیل حکومت انتقالی در سوریه موافقند

  ﺳﻪشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۱
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -کری: همه طرفها با تشکیل حکومت انتقالی در سوریه موافقند

وزیر خارجه آمریکا پس از نشست بین‌المللی بحران سوریه در وین اعلام کرد که همه طرفهای مرتبط با مسئله سوریه توافق دارند سوریه باید متحد و به دور از طایفه گرایی باشد و حکومت انتقالی در این کشور تشکیل شود.

وزیر خارجه آمریکا پس از نشست بین‌المللی بحران سوریه در وین اعلام کرد که همه طرفهای مرتبط با مسئله سوریه توافق دارند سوریه باید متحد و به دور از طایفه گرایی باشد و حکومت انتقالی در این کشور تشکیل شود.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از راشاتودی، جان کری، وزیر خارجه آمریکا که به همراه همتای روس خود و استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در کنفرانسی خبری شرکت کرده است درمورد بحران سوریه گفت:چالش پیش روی ما تبدیل چارچوب به واقعیت است.

 

وزیر خارجه آمریکا در ادامه اعلام کرد: قدرتهای بین‌المللی توافق کردند که آتش‌بس سوریه را به یک آتش‌‌بس واقعی تبدیل کنند.

 

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری پس از پایان نشست کشورهای عضو گروه بین المللی حمایت از سوریه در وین گفت: نشان دادیم کاستن از سطح خشونت ها در سوریه و تعیین جدول زمانی برای مذاکره بین همه طرف ها به منظور رسیدن به مرحله سیاسی انتقالی در این کشور امکان پذیر است.

 

وزیر خارجه آمریکا افزود: همه طرف ها در سوریه باید به صلح در این کشور اولویت بدهند. نشست گروه وین اهمیت رویارویی با داعش و پایان دادن به درگیریها در سوریه را نشان داد. همه طرف های مرتبط با مسئله سوریه توافق دارند سوریه باید متحد و به دور از طایفه گرایی باشد و حکومت انتقالی در این کشور تشکیل شود.

 

کری افزود: ما درباره تبدیل شدن توقف عملیات خصمانه به آتش بس دائم توافق کردیم. ناکامی در توقف عملیات خصمانه باعث ایجاد مانع در رسیدن کمک ها در سوریه شد.

 

وی خاطر نشان کرد: آمریکا به تقویت تلاش ها برای جلوگیری از انتقال سلاح برای گروه های تروریستی در سوریه پایبند است. روسیه متعهد شد با نظام برای جلوگیری از بمباران مناطق مسکونی در سوریه تعامل داشته باشد. اگر از رسیدن کمک های انسانی جلوگیری شود از سازمان ملل خواهیم خواست تا پل هوایی برای رساندن کمک ها ایجاد کند.

 

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری پس از پایان نشست کشورهای عضو گروه بین المللی حمایت از سوریه در وین گفت: استفان دی میستورا فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه، برای دستیابی به توافقی درباره آزادی بازداشت شدگان و زندانیان در سوریه تلاش خواهد کرد.

 

کری افزود: ماه اوت آینده برای تشکیل دولت انتقالی الزام آور نیست، اما ما خواهان تشکیل دولت انتقالی در سوریه تا آن زمان هستیم. ما از همه طرف ها می خواهیم تا خود را از داعش و جبهه النصره جدا کنند. ما بر لزوم توقف حمایت از تروریست ها در سوریه تأکید می کنیم.

بعضی بازیگران در هر دو طرف در سوریه برای برهم زدن تلاش های مشترک درباره حل این بحران تلاش می کنند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :