موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/74152 :کد

0

انتقاد شدید رئیس شورای اروپا از اظهارات شهردار سابق لندن

  ﺳﻪشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۹:۲۷
تعداد بازدید : ۱۳۵   
 تحلیل ایران -انتقاد شدید رئیس شورای اروپا از اظهارات شهردار سابق لندن

رئیس شورای اروپا ضمن انتقاد شدید از اظهارات اخیر شهردار سابق لندن، گفت: بوریس جانسون از حد و مرزها فراتر رفته است.

رئیس شورای اروپا ضمن انتقاد شدید از اظهارات اخیر شهردار سابق لندن، گفت: بوریس جانسون از حد و مرزها فراتر رفته است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که بوریس جانسون شهردار سابق لندن در تازه ترین اظهارات خود رفتار اتحادیه اروپا را با اقدامات آدولف هیتلر و ناپلئون مقایسه کرده است، دونالد تاسک رئیس شورای اروپا این اظهارات را به باد انتقاد گرفته و تاکید کرد: بوریس جانسون از حد و مرزها فراتر رفته است.

 

وی در جمع خبرنگاران در شهر کپنهاگ تصریح کرد: نمی توانم ساکت بمانم. یک فعال پیشرو در کمپین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، از حد و مرزهای مورد قبول مناظره های سیاسی فراتر رفته است.

 

تاسک گفت: چنین استدلال های پوچی باید به طور کامل نادیده گرفته می شد اگر این استدلال ها توسط کسی بیان نمی شد که یکی از بانفوذترین سیاستمداران حزب حاکم انگلیس است. بوریس جانسون از حد و مرزهای یک گفتگوی منطقی عدول کرده است، این مساله نشانگر فراموشی سیاسی است.

 

بوریس جانسون اخیرا در مصاحبه با هفته‌نامه ساندی تلگراف تاکید کرد: اتحادیه اروپا دقیقا همان مسیر محکوم به شکست هیتلر و ناپلئون را برای تشکیل یک دولت بزرگ اروپایی دنبال می کند.

 

وی در ادامه تصریح کرد: اتحادیه اروپا با فقدان دموکراسی و حاکمیت متحد و یکپارچه روبرو است و به همین علت این مسیر محکوم به شکست خواهد بود.

 

بوریس جانسون گفت: هیتلر، ناپلئون و افراد دیگری سعی کردند این کار را انجام دهند، و با سرنوشت غم انگیزی روبرو شدند. اتحادیه اروپا نیز سعی می کند تا این کار را با روش های متفاوتی انجام دهد. ولی اساسا، چیزی که ناقص است یک مشکل داخلی است، در واقع هیچ گونه وفاداری نسبت به ایده اروپا وجود ندارد.

 

شهردار سابق لندن افزود: هیچ حاکمیت ساده ای وجود ندارد که کسی به ان احترام بگذارد و یا آن را درک کند. این مساله موجب خلاء دموکراتیک بزرگی در اروپا می شود.

 

منبع :تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :