موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/74190 :کد

0

موفقیت ایران در به تاخیر انداختن حکم دیوان عالی آمریکا

  چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۵:۴۴
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -موفقیت ایران در به تاخیر انداختن حکم دیوان عالی آمریکا

ایران موفق شده اجرای حکم دیوان عالی آمریکا را در پرداخت غرامت ۲ میلیارد دلاری به تاخیر اندازد.

ایران موفق شده اجرای حکم دیوان عالی آمریکا را در پرداخت غرامت ۲ میلیارد دلاری به تاخیر اندازد.


به گزارش تحلیل ایران، وبگاه آمریکایی «بریت بارت» از به تاخیر افتادن حکمی خبر داد که بر اساس آن ایران باید بیش از دو میلیارد دلار به بازماندگان ماجرای بمبگذاری سال 1983 مقر تفنگداران دریایی آمریکا در بیروت, پایتخت لبنان پرداخت نماید.این حکم به تصویب دادگاه فدرال رسیده و درست چند هفته قبل دیوان عالی آمریکا نیز آن‌را تایید کرد. با این حال ایران موفق شده با کمک یک شرکت حقوقی آمریکایی در نیویورک اجرای این حکم را به تاخیر بیاندازد.

باشگاه خبرنگاران نوشت: در بخشی از نامه «آندریاس. ای. فیشنکت» وکیل شرکت حقوقی «چافتز لنزی ال. ال .پی» به قاضی «کاترین فورست» آمده است: «بانک مرکزی ایران با احترام درخواست دارد که دادگاه حکم تایید شده دیوان عالی آمریکا را به تاخیر بیاندازد و به بانک مرکزی ایران فرصت مناسب برای پاسخگویی به شاکیان این پرونده داده شود.»

 بریت بارت در ادامه نوشت: شاکیان پرونده نه تنها بازماندگان ماجرای بمبگذاری مقر نظامیان آمریکا در بیروت بلکه بازماندگان انفجار برج‌های «الخُبَر» در عربستان سعودی و دیگر اقدام‌های تروریستی هستند.

بریت بارت در خاتمه از آغاز پروسه این پرونده در سال 2001 در دادگاه‌های آمریکا و حضور شاهدانی در دادگاه و از سوی آژانس امنیت ملی این کشور که نشان دهد ایران دستور بمبگذاری را صادر کرده بود، اشاره کرد و نوشت: نحوه جمع آوری این مبلغ غرامت خود مبدل به موضوعی شده بود تا این‌که در سال 2008 مشخص شد سرمایه‌های مسدود شده ایران در «سیتی بانک» آمریکا معادل  1.7 میلیارد دلار است. البته شرکت حقوقی چافتز لنزی ال ال پی در تلاش است مانع پرداخت این مبلغ شود.
 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :