موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/74230 :کد

0

آخرین خبر ها از انتخابات آمریکا

  چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۴
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -آخرین خبر ها از انتخابات آمریکا

دور تازه رای گیری های درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالات کنتاکی و اورگون برگزار شد و هر سه نامزد باقیمانده دمکرات و جمهوریخواه برنده یکی از این ایالات شدند.

 

 دور تازه رای گیری های درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالات کنتاکی و اورگون برگزار شد و هر سه نامزد باقیمانده دمکرات و جمهوریخواه برنده یکی از این ایالات شدند.
 

به گزارش تحلیل ایران، امروز (چهارشنبه) و بر اساس آخرین نتایج شمارش آرا، هیلاری کلینتون برای آنکه که بتواند علاوه بر تعداد نمایندگان بالای خود افکار عمومی دموکراتها را اقناع کرده توجهات تبلیغاتی و رقابتی خود را معطوف دونالد ترامپ نامزد غیر رسمی جمهوریخواهان سازد، بشدت به پیروزی در این دور از انتخابات نیاز داشت.

 

وی اما توانست با اختلاف تنها دوهزار رای برنده رای گیری ایالت کنتاکی شود. با این حال سهم هر دو نامزد از نمایندگان این ایالت 27 نفر است.برنی سندرز دیگر نامزد دمکرات ها توانست در ایالت اورگون پیروزی قاطعتری به دست آورد و اکثریت آرا (53درصد) و نمایندگان این ایالت را از آن خود کند.گرچه به لطف تعداد بیشتر رای دهندگان و نمایندگان، نامزدی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مسجل شده است، ولی چنین وقفه هایی در رای گیری های درون حزبی تنها به سود رقیب جمهوریخواه او تمام می شود.

 

ایرنا نوشت: جمهوریخواهان نیز در ایالت اورگون علاوه بر دمکراتها، انتخابات مقدماتی برگزار کردند.هر چند که دونالد ترامپ مدتی است بدون رقیب در انتخایات مقدماتی ترکتازی می کند، ولی با توجه به این نکته که طبق قوانین حزبی جمهوریخواهان امکان رای دادن به نامزدهای انصراف داده نیز فراهم است، توجه اصلی ناظران بر تعداد نمایندگانی است که ترامپ به کاندیداهای انصراف داده واگذار می کند.

 

ترامپ هر چند که اکثریت قریب به اتفاق آرا ایالت اورگون را به دست آورد، ولی تاکنون 6 نماینده را به رقبای غایب خود واگذار کرده است.این امر هر چند خللی در راه دستیابی وی به رکورد 1237 نماینده لازم برای کسب نامزدی جمهوریخواهان ایجاد نمی کند، ولی نشان دهنده آرایی سلبی است که مخالفان او در رقابتهای درون حزبی و حتی سراسری می توانند علیه او به صندوق بریزند.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :