موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/74235 :کد

0

کیفیت هوای تهران سالم است

  چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۳
تعداد بازدید : ۳۵۴۹۲   
 تحلیل ایران -کیفیت هوای تهران سالم است

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با قرار گرفتن بر روی عدد ۸۲ همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

 

 

 

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با قرار گرفتن بر روی عدد 82 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار ایرنا، محمد رستگاری روز چهارشنبه افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است. 


معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران اظهار کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون، نسبت به روز گذشته با یک عدد کاهش در حد مجاز بوده و بر روی عدد 82 قرار دارد. 


رستگاری گفت: در همین مدت، میزان میانگین غلظت آلاینده های منوکسید کربن از 27 به 28 و ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون نیز از 61 به 62 افزایش یافته است. 


وی افزود: ایستگاه های ستاد بحران (منطقه 7)، دانشگاه شریف (منطقه 2) و شادآباد (منطقه 18) به ترتیب شاخص عددی 119 و 113 و 105 (در شرایط ناسالم برای گروه های حساس) بیشترین میزان آلایندگی جوی در 24 ساعت گذشته را داشتند. 


معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های شهرداری منطقه دو، پیروزی (منطقه 13) و سوهانک(منطقه 1) نیز با شاخص 54، 62 و 63 کمترین حجم آلاینده های جوی را دراین مدت داشتند. 


شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است. 


بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :