موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/74261 :کد

0

کلینتون با اختلافی اندک در کنتاکی و سندرز در اورگان پیروز شد

  چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۵
تعداد بازدید : ۱۵۳   
 تحلیل ایران -کلینتون با اختلافی اندک در کنتاکی و سندرز در اورگان پیروز شد

هیلاری کلینتون نامزد پیشتاز حزب دموکرات امریکا در رقابتی تنگاتنگ با برنی سندرز، برنده انتخابات مقدماتی ایالت کنتاکی شد و سندرز نیز در اورگان به پیروزی رسید.

هیلاری کلینتون نامزد پیشتاز حزب دموکرات امریکا در رقابتی تنگاتنگ با برنی سندرز، برنده انتخابات مقدماتی ایالت کنتاکی شد و سندرز نیز در اورگان به پیروزی رسید.


به گزارش تحلیل ایران؛ پیروزی روز سه‌شنبه کلینتون تحرک اخیر کارزار انتخاباتی سناتورِ ایالت ورمانت را که در پی پیروزی در ایالات ویرجینیای غربی و ایندیانا به دست آمده بود، خنثی کرد.

به گزارش سی.ان.ان، شامگاه سه‌شنبه در پی شمارش 99 درصد آرا مشخص شد، کلینتون با کسب  46.7 درصد آرا در مقابل 46.3 درصد به پیروزی رسید.


با این حال، پیروزی در کنتاکی چنانکه کلینتون به دنبال آن بود، پیروزی مطلوبی نبود.

هرچند سندرز در نواحی روستایی شرق کنتاکی پیروز شد اما کلینتون در مناطق شهری آرای بیشتری را کسب کرد.


انتظار نمی‌رود هیچ یک از نامزدهای یاد شده از امتیاز نمایندگان حزبی در کنتاکی بهره چندانی ببرد، زیرا جلب آرای آنان به تناسب آرای کسب شده در هر حوزه انتخاباتی صورت می‌گیرد.

به گزارش ان.بی.سی، کلینتون برای آنکه نامزدی نهایی حزب را از آن خود کند باید حمایت 140 نماینده حزبی را جلب کند که رقمی معادل 2 هزار و 383 رای است.

 

سندرز در مصاف با کلینتون در اورگان با کسب 53 در مقابل 47 درصد آرا پیروز شد. سندرز کماکان اعتقادی بر لزوم تعلیق کارزار خود ندارد.

 

سندرز پیشتر گفت: «بسیاری از افراد، سیاستمداران و کارشناسان معتقدند که سندرز باید از دور رقابت‌ها کنار بکشد. فقط اهالی کالیفرنیا نباید حق تعیین رئیس جمهور آینده را داشته باشند.»

وی افزود: «بگذارید تا حد ممکن مطلب را روشن کنم، ما تا زمانی که آخرین رای در صندوق انداخته شود در رقابت باقی خواهیم ماند.»


سندرز تاکنون حمایت هزار و 473 نماینده حزبی و 40 نماینده ارشد حزبی را کسب کرده است، در حالی که کلینتون آرای 2 هزار و 240 نماینده حزبی و 524 نماینده ارشد حزبی را به دست اورده است.

 منبع : پرس تی وی فارسی

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :