موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/74336 :کد

0

آنکارا قوانین مقابله با تروریسم را تغییر نمی‌دهد

  چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۳۱
تعداد بازدید : ۱۳۲   
 تحلیل ایران -آنکارا قوانین مقابله با تروریسم را تغییر نمی‌دهد

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه امروز چهارشنبه هر گونه تغییر در قانون مقابله با تروریسم را که از سوی اتحادیه اروپا مطرح شده، رد کرده است.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه امروز چهارشنبه هر گونه تغییر در قانون مقابله با تروریسم را که از سوی اتحادیه اروپا مطرح شده، رد کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، در حالی که اتحادیه اروپا بارها خواستار اصلاح قوانین مقابله با تروریسم در ترکیه در ازای اعطای سفر بدون ویزا به اتباع این کشور شده است ولی ابراهیم کالین سخنگوی رئیس جمهور ترکیه، هر گونه تغییر قوانین مقابله با ترور را رد کرد و گفت: این اقدام سازمان های تروریستی را برای انجام فعالیت های خود تشویق خواهد کرد.

 

وی در یک کنفرانس خبری تصریح کرد: ترکیه هر کاری را که می توانسته برای دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا انجام داده و تصمیم ندارد تا رویکرد خود را در قبال قانون مقابله با تروریسم تغییر دهد.

 

ترکیه حاضر نیست تا تغییرات درخواستی از سوی بروکسل را در قانون مقابله با تروریسم اعمال کند و این مساله موجب تشدید بن بست بین آنکارا و اتحادیه اروپا بر سر توافق آزادسازی ویزا برای اتباع ترکیه و اجرای توافق مهاجرت شده است.

 

مقام های اتحادیه اروپا و گروه های حقوق بشر ترکیه را متهم کرده اند که با استفاده از قانون ضد تروریسم، همه مخالفان خود را سرکوب می کند ولی آنکارا اعلام کرده است که به قانون مقابله با تروریسم نیاز دارد تا با شبه نظامیان کرد و تروریست های داعش بجنگد.

 

اتحادیه اروپا هفته گذشته اعلام کرد که ترکیه هنوز باید بخشی از قوانین ضد تروریسم را اصلاح کند تا بتوان به توافق نهایی برای آزادسازی ویزا دست یافت. در صورت نهایی شدن توافق بر سر آزاد سازی ویزا ، قرارداد مربوط به مهاجرت نیز بین اتحادیه اروپا و ترکیه به صورت کامل اجرا خواهد شد.

 

کالین در خصوص اوضاع در مرز ترکیه و سوریه نیز گفت: شرایط امنیتی در شهر کیلیس واقع در مرز ترکیه و سوریه نسبتا بهتر شده است. این شهر طی ماه های اخیر هدف حملات گروه تروریستی داعش قرار گرفته و حداقل 21 نفر در این حملات کشته شده اند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :