موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/74377 :کد

0

حمایت مردم انگلیس از حضور کشورشان در اتحادیه اروپا

  پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۱:۱۷
تعداد بازدید : ۳۳۹   
 تحلیل ایران -حمایت مردم انگلیس از حضور کشورشان در اتحادیه اروپا

نتایج نظرسنجی صورت گرفته از سوی موسسه شناخته شده «ایپسوس موری' که روز چهارشنبه منتشر شد، حاکی از حمایت بیشتر مردم انگلیس از ادامه حضور کشورشان در اتحادیه اروپا است.

نتایج نظرسنجی صورت گرفته از سوی موسسه شناخته شده «ایپسوس موری' که روز چهارشنبه منتشر شد، حاکی از حمایت بیشتر مردم انگلیس از ادامه حضور کشورشان در اتحادیه اروپا است.

 

به گزارش تحلیل ایران براساس نتایج نظرسنجی موسسه «ایپسوس موری» میزان حمایت انگلیسی ها از ادامه حضور کشورشان در اتحادیه اروپا، 18 درصد بیش از حامیان برگزیت است.


این برای اولین بار است که نتایج یک نظرسنجی معتبر در انگلیس مؤید این‌همه فاصله میان حامیان حضور این کشور در اتحادیه اروپا و حامیان برگزیت است.


بر اساس نتایج این نظرسنجی که در آن از یک هزار نفر بزرگ‌سال به‌صورت تلفنی پرسش به عمل آمده است، 55 درصد از مردم از حضور انگلیس در اتحادیه اروپا حمایت می کنند و این در حالی است که شمار حامیان برگزیت تنها 37 درصد بوده است.


نتایج این نظرسنجی همچنین حاکی از دغدغه بالای مردم انگلیس از آثار منفی اقتصادی خروج این کشور از اتحادیه اروپا و مساله مهاجرت است.


هرچند 58 درصد از کسانی که در این نظرسنجی شرکت داشته‌اند برخلاف نظر دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس، بیان داشته‌اند که ترک اتحادیه اروپا تغییری در صلح و امنیت این قاره ایجاد نخواهد کرد.


در همین حال یک‌سوم از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی بر این باور بوده‌اند که ترک اتحادیه اروپا باعث به خطر افتادن امنیت انگلیس خواهد شد.


نتایج این نظرسنجی با استقبال کمپین‌های حامی ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا روبرو شده و عنوان کرده اند که این نظرسنجی نشانگر آن است که حامیان برگزیت نفوذشان را در میان رای دهندگان انگلیسی از دست‌داده‌اند.


نظرسنجی موسسه «آی.سی.ام» نیز که نتایج آن روز دوشنبه در روزنامه گاردین منتشر شد نشان می‌داد که طرفداران ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا توانسته‌اند با ده درصد اختلاف نسبت به موافقان برگزیت، جلو بیفتند.


بر اساس نتایج این نظر سنجی که به درخواست روزنامه گاردین و به صورت تلفنی صورت گرفته بود، 47 درصد مردم طرفدار ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا و 39 درصد از آنها مخالف این مساله بودند.


این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که 14 درصد از مردم هنوز تصمیمی در خصوص ماندن انگلیس یا خروج آن از اتحادیه اروپا نگرفته اند.


نتایج نظرسنجی های یاد شده در حالی منتشر می شود که کمتر از 6 هفته دیگر قرار است همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برگزار شود.


کمپین ها و شخصیت های سیاسی انگلیس برای اولین بار از روز شنبه گذشته که به ' شنبه بزرگ' توصیف شده است، تبلیغات بسیار گسترده خود را در سطح خیابان های این کشور آغاز کرده اند.
همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا قرار است روز 23 ژوئن برگزار شود.


منبع : خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :