موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/74384 :کد

0

مرزهای تقابل با استکبار به دریای مدیترانه رسیده است

  پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۲:۱۵
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -مرزهای تقابل با استکبار به دریای مدیترانه رسیده است

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: اگر در دفاع مقدس از مرزهای کشور دفاع شد امروز مرزهای تقابل با استکبار به دریای مدیترانه و کویر عراق و شام رسیده است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: اگر در دفاع مقدس از مرزهای کشور دفاع شد امروز مرزهای تقابل با استکبار به دریای مدیترانه و کویر عراق و شام رسیده است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، آیت الله سید احمد علم الهدی شامگاه چهارشنبه در همایش فصلی ائمه جماعات مساجد شهر مشهد اظهار داشت: مساجد بنا به موقعیت‌های اجتماعی دچار تحول مخاطب می‌شوند که باید اصل مدیریتی نیز براساس آن تغییر کند زیرا روش مدیریتی قبلی در شرایط جدید پاسخگوی جامعه و به ویژه نسل جوان نخواهد بود.

 

وی ادامه داد: انقلاب یک جریان متوقف نیست به طوری که در خود انقلاب نیز تغییر و تحول مشاهده می‌شود و انقلابی که در سال 57 در ایران به حرکت درآمد امروز توسعه یافته است.

 

امام جمعه مشهدمقدس گفت: اگر در دفاع مقدس از مرزهای کشور دفاع شد امروز مرزهای تقابل با استکبار به دریای مدیترانه و کویر عراق و شام رسیده است.

 

وی افزود: امروز به فاصله 20 متری مرز اسرائیل و لبنان تمثال مقام معظم رهبری به سوی اسرائیل نصب شده و صلابت اسلام را به رخ به صهیونیست‌ها می‌کشند.

 

آیت الله علم الهدی ادامه داد: انقلاب اسلامی رو به توسعه است و هر روز بیشتر می‌شود و در عرصه توسعه و رشد انقلاب به حدی رسیده که دشمن از جلوگیری رشد و بالندگی آن ناتوان است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: تقارن نیمه شعبان امسال با سالروز آزادسازی خرمشهر یک نماد عظیم از انتظار فرج است که نزدیکی پیروزی و فتح جهانی اسلام را بشارت می دهد.

 

وی افزود: نمادهای روشنی از توجهات پروردگار به این نظام در هشت سال دفاع مقدس مشاهده شد که آزادسازی خرمشهر از همه روشن‌تر بود.

 

آیت الله علم الهدی ادامه داد: نماد تقارن نیمه شعبان با سالروز آزادی خرمشهر بیانگر این امر است که خداوند از حجت خود در برابر تمام لشکر کفر حمایت می کند و از سوی دیگر مردم نیز در سوم خرداد دلدادگی خود را به حضرت ولیعصر(عج) نشان دادند.

 

وی گفت: این تقارن حامل یک پیام است که لازمه توجه به آن انقلابی سازی همه جریانها از قبیل روحانی، حوزه، دانشگاه، مسجد و در نهایت اسلام است.

 

امام جمعه مشهد افزود: هر چه انقلاب بیشتر گسترش یابد عمده جهان بیشتر آماده حضور امام زمان(عج) می‌شوند و هر چه بستر انقلاب در قالب عیش و نوش و زندگی آرام برای جامعه بیشتر منقبض شود امام زمان(عج) ظهور نخواهند کرد.

 

وی گفت: در چنین شرایطی فعالیت در مسجد به اندازه‌ای که فقط چراغ مسجد روشن باشد کفاف نمی‌کند و نمی‌تواند مسجد انقلابی ایجاد کند.

 

آیت الله علم الهدی افزود: اینکه مساجد باید انقلابی شوند یک شعار و یا تحلیل سیاسی نیست بلکه یک واقعیت اعتقادی است که قرن‌ها انسان‌های حقیقت طلب به دنبال آن بودند و امروز این بستر فراهم شده تا مساجد سنگرهای امام زمان(عج) باشند.

 

وی ادامه داد: برای انقلابی سازی باید تمام جلسات مذهبی که در محله وجود دارد از قبیل جلسات دعا و قرآن، هیاتهای مذهبی و مانند آن جذب مسجد شوند و محوریت مسجد در محله تقویت شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: تا مسجدها پایگاه فعالیت‌های مردم نشود نمی‌توان مسجد انقلابی داشت. پس از جذب گروه‌های مختلف محله به مسجد باید آگاه سازی سیاسی صورت گرفته و امام زمان(عج) محور فعالیت‌ها قرار بگیرد.


منبع: خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :