موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/74387 :کد

0

نخستین اتوبوس دارای WiFi وارد خیابان های نیویورک شد

  پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۲:۴۳
تعداد بازدید : ۲۸۰   
 تحلیل ایران -نخستین اتوبوس دارای WiFi وارد خیابان های نیویورک شد

هنگامی که در شهری بزرگ سفر می کنید، گاهی اوقات پیش می آید که آنتن دهی تلفن همراه در برخی مناطق آن چندان مطلوب نباشد. در میان انبوه کاربران و ساختمان های بلند، باز کردن یک صفحه وب با استفاده از اینترنت

 

هنگامی که در شهری بزرگ سفر می کنید، گاهی اوقات پیش می آید که آنتن دهی تلفن همراه در برخی مناطق آن چندان مطلوب نباشد. در میان انبوه کاربران و ساختمان های بلند، باز کردن یک صفحه وب با استفاده از اینترنت تلفن همراه نیز گاهی دشوار خواهد بود. اما خبر خوب برای شهروندان نیویورکی این است که دیگر لازم نیست نگران این مشکل باشند، حداقل هنگامی که سوار اتوبوس های شهری هستند.
 
اوایل سال جاری میلادی بود که اندرو کومو فرماندار نیویورک وعده داد تا پیش از پایان سال 2016، شهر نیویورک به 75 دستگاه اتوبوس شهری دارای فناوری WiFi مجهز خواهد شد.
البته این طرح محدود به 75 دستگاه اتوبوس نیست و قرار است تعداد این اتوبوس های پیشرفته در نهایت به 2000 دستگاه برسد.

اتوبوس های دارای اتصال اینترنت WiFi علاوه بر تردد در تمام مناطق شهری نیویورک، مناطق حومه این شهر را نیز پوشش خواهند داد.

در حالی که پیش از این وعده داده شده بود اولین سری از این اتوبوس ها در پاییز امسال وارد خیابان های نیویوک می شوند، نخستین اتوبوس دارای WiFi کار خود را از هم اکنون و پیش از موعد مقرر آغاز کرده است.


مقامات نیویورک وعده داده اند روزانه چهار تا پنج دستگاه دیگر به ناوگان اتوبوس های دارای WiFi اضافه خواهند کرد تا سری 75 این اتوبوس ها تکمیل شود. قرار است این طرح تا پایان تابستان به پایان برسد.

پس از پایان کامل این طرح، 2000 دستگاه اتوبوس دارای اتصال اینترنتی دیگر نیز طی پنج سال آینده به ناوگان حمل و نقل شهری نیویورک افزوده می شوند. همچنین، قرار است تا پایان سال 2017 تمامی اتوبوس های قدیمی تر نیویورک نیز که فاقد اتصال به اینترنت هستند نیز نوسازی شده و دسترسی به اینترنت را در اختیار مسافران خود قرار دهند.


هنوز مشخص نیست سرعت اینترنت در این طرح چه میزان خواهد بود، چرا که مقامات نیویورک تنها به ذکر "اینترنت پرسرعت" بسنده کرده اند. می دانیم که هر اتوبوس دارای 35 تا 55 ورودی USB خواهد بود. در نتیجه نه تنها امکان استفاده از اینترنت در اختیار شهروندان نیویورک قرار می گیرد، بلکه قادر خواهند بود دستگاه های همراه خود را شارژ نیز بکنند.
 
منبع:تابناک

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :