موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/74411 :کد

0

کشورهای خارجی، خواهان سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور

  پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۷
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -کشورهای خارجی، خواهان سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور

نماینده مردم مریوان و سروآباد درمجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه کشور ما از ثبات سیاسی خوبی برخوردار است بسیاری از کشورها خواهان ورود سرمایه به مناطق آزاد اقتصادی ایران هستند.

 

 

نماینده مردم مریوان و سروآباد درمجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه کشور ما از ثبات سیاسی خوبی برخوردار است بسیاری از کشورها خواهان ورود سرمایه به مناطق آزاد اقتصادی ایران هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران، امید کریمیان با تاکید بر اینکه توجه به مزیت های نسبی مناطق آزاد در کشور بهبود وضعیت اقتصادی را در پی دارد، گفت: در شرایط کنونی کشور، دولت باید به فکر ایجاد درآمدهای کلان برای اقتصاد به گل نشسته باشد که یکی از آنها توجه به مناطق آزاد است. نماینده مردم مریوان و سروآباد درمجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در بسیاری مناطق مرزی کشور، افزود: یکی از اولویت‌ها در بحث تبدیل شدن به منطقه آزاد، مرزی بودن است که این مهم می تواند ارزهای خارجی را برای رشد و توسعه کشورما به ارمغان بیاورد.

وی با یادآوری آمار بالای بیکاری و سخت شدن شرایط زندگی مردم در سال های اخیر، تصریح کرد: ایجاد مناطق آزاد و همچنین بر پا کردن بازارچه های مرزی می تواند علاوه بر کاهش آمار بیکاری رشد مبادلات اقتصادی در نتیجه بهبود شاخص های پولی و مالی کشور را رقم بزند.نماینده مردم مریوان و سروآباد با اشاره به نام گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، گفت: در سال جاری باید از پوسته شعار بدون عمل خارج شده و بتوانیم کشور را در مسیر توسعه هدایت کنیم که یکی از این مسیرها به مناطق آزاد و مزیت های نسبی آن ختم می شود.

میزان نوشت: مهمترین اهداف ایجاد مناطق آزاد توسعه صادرات و کمک به کشور برای ورود به بازارهای جهانی و آشنایی با تجارت خارجی است که این موضوع باید به جد از سوی مسئولان دنبال شود.در حال حاضر کشور ما به لحاظ موقعیت خوب جغرافیایی باید بتواند با کشورهای خارجی مراودات خود را افزایش داده تا به این ترتیب رشد اقتصادی را برای کشور رقم بزند.با توجه به اینکه ایران از ثبات سیاسی خوبی برخوردار است بسیاری از کشورها خواهان ورود خود سرمایه به مناطق آزاد اقتصادی کشور ما هستند از این رو باید از این فرصت به نحوا احسن استفاده کنیم.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :